Amica FK299.2FTZX - test klasycznej lodówki

23-07-2018

Amica FK299.2FZTX to klasyczna chłodziarko-zamrażarka z komorą chłodziarki na górze i zamrażalnikiem umieszczonym w dolnej części. To przedstawiciel najczęściej kupowanej w naszym kraju klasy lodówek, to również produkt nowoczesny, a przy tym nie rujnujący budżetu Kowalskiego. Co takiego oferuje ten sprzęt? Odpowiedzi na to i inne pytania nurtujące osoby planujące zakup tego typy urządzenia w tekście. Zapraszamy do lektury recenzji chłodziarko-zamrażarki Amica FK299.2FZTX.

Amica FK299.2FTZX - test klasycznej lodówki

Amica FK299.2FZTX to klasyczna chłodziarkozamrażarka z chłodziarką w górnej części i zamrażalnikiem w dolnej. Już na pierwszy rzut oka model ten wywołuje pozytywne wrażenie. Urządzenie utrzymane w eleganckim metalizowanym kolorze określanym przez producenta jako Inox prezentuje się estetycznie.

Lodówka marki Amica choć jest raczej sprzętem kierowanym do masowego odbiorcy, który nie zawsze może sobie pozwolić na drogie, stylowe urządzenia, to jest na tyle estetycznie wykonana, że z pewnością może być ozdobą kuchni. Warto zaznaczyć, że zabarwiona w kolorze inox frontowa część lodówki została tak opracowana, że nie pozostawiamy na niej odcisków palców. Z drugiej strony jej powierzchnia jest płaska, co ułatwia utrzymanie lodówki w czystości. Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć, że lodówka nie ma rączek w klasycznym pojęciu. Naszym zdaniem to zaleta - nic nie wystaje poza obrys bryły frontowej części lodówki, a dzięki wyprofilowanym wnękom w drzwiczkach, użytkownik sprzętu wciąż ma łatwy dostęp do poszczególnych komór urządzenia.

Lodówka Amiki jest nieco "szczuplejsza" od wielu podobnych lodówek dostępnych na rynku. Testowany przez nas model FK299.2FZTX ma szerokość 54,5 cm, więc z pewnością zmieści się we wnękę, w której klasyczna "sześćdziesiątka" już by się nie zmieściła (wg producenta, minimalna szerokość wnęki dla testowanego modelu lodówki to 59,1 cm). Mimo węższej konstrukcji sprzęt nie odbiera pojemnością od wielu typowych urządzeń tej klasy. Całkowita pojemność produktu Amiki to 250 litrów, z czego chłodziarka ma pojemność 180 litrów, a zamrażarka 70. Skoro o wymiarach mowa, dodamy, że wysokość testowanej lodówki to 180 cm, a jej głębokość: 59 cm. Lodówka jest wyposażona w nóżki o regulowanej wysokości, co ułatwia jej ustawienie w stabilnym położeniu.

Amica FK299.2FZTX jest lodówką wyposażoną w pełny system No Frost, co oznacza, że nie wymaga ona okresowego rozmrażania zarówno zamrażalnika, jak i chłodziarki. A skoro o chłodziarce mowa - od niej zacznijmy.

przeczytaj całość na: AGDLab 

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty