Białe meble do kuchni - wyznacznik nowoczesnego stylu

17-02-2020

Urządzając swoją kuchnię i poszukując najlepszego sprzętu AGD, warto zdecydować się na jeden styl i motyw kolorystyczny. Bardzo popularne są białe meble kuchenne, które korespondują z, coraz popularniejszym, stylem skandynawskim.

Białe meble do kuchni - wyznacznik nowoczesnego stylu

Wybór mebli kuchennych oraz sprzętu AGD to poważna decyzja, wiążąca się ze sporym wydatkiem. Meble zwykle towarzyszą domownikom przez wiele lat, aż do momentu remontu lub przeprowadzki. Właśnie dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym, jaki styl wybrać. Od kilku lat bardzo popularne są białe meble kuchenne, w stylu skandynawskim - bez problemu można dobrać do nich również biały sprzęt AGD. 

Białe meble kuchenne, czyli styl skandynawski: cechy charakterystyczne

Styl skandynawski jest jasny i bardzo funkcjonalny, a urządzenie kuchni w białej tonacji to świetny wybór, sprawdzający się zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Jasna kolorystyka rozświetla i optycznie powiększa wnętrza. Styl skandynawski cechuje się czystością formy, przestrzennością oraz silnymi związkami z naturą. Wśród jego cech charakterystycznych można wyróżnić:

  • jasną, neutralną kolorystykę,
  • tkaniny takie jak bawełna i len,
  • naturalne materiały, na przykład drewno,
  • ergonomiczne formy, dzięki którym pomieszczenie jest wygodne, funkcjonalne i komfortowe,
  • zróżnicowane, także kolorystycznie, dodatki.

Bardzo duże znaczenie ma także zasada minimalizmu i prostoty oraz dbałość o funkcjonalność. Białe meble kuchenne z drewnianym blatem będą więc świetną propozycją dla osób, które cenią styl skandynawski i chcą wprowadzić go do swojego domu. Warto pamiętać o tym, że wybierając meble od razu należy zastanowić się nad sprzętami kuchennymi takimi jak piekarnik, lodówka, zmywarka, a także płyta grzejna i okap. Wszystkie te urządzenia należy dopasować do mebli pod względem kolorystycznym lub też zdecydować się na zakup sprzętów pod zabudowę. Białe meble kuchenne z drewnianym blatem będą także świetnie korespondować z akcentami kolorystycznymi w kuchni na przykład czarnym ekspresem do kawy, szarym blenderem oraz czerwonym tosterem. Tak naprawdę wszystkie dodatki i elementy dekoracyjne mogą być kolorowe - dobrze jednak, aby były wykonane z naturalnych materiałów. Właśnie dlatego doskonale sprawdzą się drewniane ramki na zdjęcia czy zegar w podobnym stylu. 

Dlaczego warto wybrać białe meble kuchenne?

Wiele rodzin coraz częściej decyduje się na białe meble w kuchni. Niektórzy dobierają sprzęt AGD w tym samym kolorze lub pod zabudowę, inni zaś wolą czarne lub szare akcenty kolorystyczne. Nowoczesna biała kuchnia posiada wiele zalet. Przede wszystkim takie wnętrze jest uniwersalne i pasuje zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Ponadto białe meble kuchenne w sposób optyczny powiększają przestrzeń, dzięki czemu nawet posiadacze małych kuchni mogą się cieszyć się taką kolorystyką. Biała barwa nadaje również lekkości i sprawia, że kuchnię z powodzeniem można połączyć z innym pomieszczeniem - na przykład salonem. Białe meble kuchenne są ponadto łatwe w czyszczeniu, zwłaszcza gdy użytkownicy decydują się na gładkie blaty wykonane z granitu lub drewna. Warto pamiętać, że białe fronty nie żółkną, a jeśli wykonano je z dobrych jakościowo materiałów - potrafią być bardzo trwałe. Białe meble do kuchni to zatem doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w pomieszczeniach o różnej wielkości i kształcie. Do takich mebli warto dobrać sprzęt AGD do zabudowy oraz zadbać o odpowiednie akcenty kolorystyczne. Należy pamiętać o tym, że decydując się na styl skandynawski w kuchni, nie trzeba go bynajmniej wprowadzać jednocześnie do sypialni czy łazienki. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty