Chłód w upalne dni? Poznaj wakacyjne funkcje lodówek

06-07-2018

Zimna lemoniada, schłodzony koktajl, pożywny chłodnik, zmrożony sorbet – w upalne dni chyba nic tak nie orzeźwia i nie dodaje sił, jak pyszne, chłodne i świeże jedzenie oraz napoje. Nowoczesne lodówki Amica zostały wyposażone w funkcje, które latem okazują się szczególnie przydatne – intensywnie chłodzą, mrożą, dbają o świeżość produktów, a nawet… pozwalają zaoszczędzić prąd! Sprawdź, jakie możliwości dają lodówki Amica.

Chłód w upalne dni? Poznaj wakacyjne funkcje lodówek
Super Chłodzenie – lodówki Amica w trosce o świeżość potraw w upalne dni

Funkcja Super Chłodzenia pozwala obniżyć temperaturę wewnątrz lodówki do pożądanego poziomu w bardzo krótkim czasie, schładzając nawet dużą ilość produktów. Szybkie oraz intensywne chłodzenie pozwala na dłużej zachować świeżość, smak i wartości odżywcze przechowywanego w lodówce Amica jedzenia. 

Kiedy skorzystać z funkcji Super Chłodzenie?

 Na przykład wtedy, gdy udajesz się na duże zakupy spożywcze. Włącz funkcję przed wyjściem z domu, a po powrocie umieść produkty w lodówce Amica. Dzięki temu produkty przewożone nawet w wysokiej temperaturze zostaną błyskawicznie schłodzone i zabezpieczone przed utratą świeżości. 

Jak korzystać z funkcji Super Chłodzenie?

Wystarczy włączyć ją na panelu lodówki wolnostojącej Amica. Nie musisz kontrolować temperatury i wyłączać funkcji ręcznie – po osiągnięciu odpowiedniej temperatury, lodówka zrobi to za Ciebie. 

Funkcja Super Chłodzenia jest niezastąpiona latem, kiedy to należy szczególnie dbać o odpowiednią temperaturę wewnątrz lodówki, aby zachować świeżość najbardziej narażonych na psucie się produktów (takich jak mięso, wędliny, ryby czy nabiał). Zadbaj o swoje bezpieczeństwo z lodówką Amica. 

Super Zamrażanie w lodówkach wolnostojących Amica

Przygotuj pyszne domowe lody, ożywczy sorbet lub orzeźwiającą mrożoną kawę i ciesz się chłodem w domowym zaciszu. Funkcja Super Zamrażanie w krótkim czasie zamrozi produkty, zachowując ich walory odżywcze i smakowe. 

Chcesz przez cały rok przygotowywać dania z sezonowymi owocami lub warzywami? Wystarczy, że zamrozisz je w lodówce Amica. Dzięki temu w mroźny, grudniowy wieczór rozgrzejesz się herbatą z malinami lub przygotujesz krem pomidorowy ze słodkich, polskich pomidorów zebranych latem. 

Funkcja Party – lodówki Amica na straży dobrej zabawy 

Ciepłe, letnie noce i przyjemne, słoneczne popołudnia zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu i schładzania się ożywczymi napojami. Wspólne grillowanie, przyjęcia w ogrodzie czy długie rozmowy na tarasie nie byłyby tak przyjemne, gdyby nie zimne koktajle. Dzięki funkcji Party w lodówkach Amica możesz w krótkim czasie przygotować zimne drinki, a także schłodzić szampana czy wino. 

Jak działa funkcja Party?

 Zamrażarki w lodówkach Amica wyposażone są w specjalne komory, które chłodzą intensywnie produkty od 15 do 30 minut (w zależności od modelu). W tym czasie kompresor pracuje z maksymalną mocą, by w kilka chwil schłodzić napoje lub podtrzymać ich niską temperaturę. Po zakończonym chłodzeniu rozlega się sygnał dźwiękowy, który informuje, że zamrażarka wykonała swoje zadanie. 

Funkcja Wakacje – pozwól odpocząć lodówce i oszczędzaj prąd

Wybierasz się na urlop? Twoja lodówka również może mieć wolne! Funkcja Wakacje przełącza lodówkę Amicaw tryb oszczędny, kiedy Ty opuszczasz dom na dłużej, utrzymując w jej wnętrzu temperaturę 12 stopni Celsjusza.Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii elektrycznej, co pozytywnie wpływa zarówno na środowisko, jak i wysokość rachunków za prąd. 

Już nie musisz zastanawiać się, czy opróżniać i rozmrażać lodówkę przed wyjazdem, czy może pozostawić ją na pełnych obrotach, marnując prąd. 

Wskazówka! Gdzie lodówka najbardziej chłodzi?

Najchłodniejszym miejscem w lodówce jest dolna półka (najbliżej zamrażarki), a najcieplejszym – górna. W związku z tym produkty najlepiej układać w następującej kolejności:  

  • Najwyżej – żywność w słoikach, szczelnych opakowaniach i puszkach, a także ciasta; produkty z najdłuższym terminem przydatności do spożycia. 
  • Środkowe półki –nabiał, produkty, które zużyjesz w niedługim czasie, a także już przygotowane dania, gotowe do odgrzania. 
  • Najniżej – mięso, ryby, pokrojone owoce, warzywa i produkty w otwartych opakowaniach. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty