Co przygotować na kolację walentynkową?

17-02-2020

Wiele par spędza walentynki w domu, jedząc pyszne potrawy i pijąc dobre wino. Dobrze przygotowana kolacja walentynkowa może być doskonałym wstępem do namiętnych chwil i przyjemnie spędzonego wieczoru, dlatego warto zastanowić się nad menu.

Co przygotować na kolację walentynkową?

Romantyczna kolacja walentynkowa w domu to świetny pomysł, który pozwala na uniknięcie tłumów w restauracjach, a także na przygotowanie potraw dopasowanych do gustów i preferencji partnerów. Dobrze jest wykorzystać moc miłosnych afrodyzjaków i stworzyć smaczne dania, które nie będą zbyt ciężkie. Do przygotowania potraw należy więc wykorzystać nie tylko dobry sprzęt AGD, ale również własną inwencję twórczą.

Kolacja walentynkowa – sprawdzone potrawy i afrodyzjaki

Wiele osób zastanawia się, co przygotować na kolację walentynkową w domu, aby potrawy były smaczne i r. Pary, które znają się od dawna, a mogą wykorzystać wiedzę na temat drugiej osoby i jej preferencji smakowych, a nawet zaskoczyć partnera lub partnerkę czymś oryginalnym i kreatywnym.

O afrodyzjakach, rozbudzających zmysły i pobudzających do działania, sporo wiedziano już w starożytności ś. Warto postarać się o to, aby dania na romantyczną kolację walentynkową były lekkie, nie powodowały uczucia ciężkości, a ponadto wykorzystywały różne aromaty. Podobno Casanova zjadał codziennie 50 ostryg na śniadanie, a Madame Pompadour uwielbiała sok z marchwi. Jednak potrawy muszą zwracać uwagę partnera lub partnerki nie tylko swoim zapachem, ale i wyglądem. Właśnie dlatego dobrze postawić na czerwoną paprykę, cytrusy oraz produkty spożywcze uznawane za afrodyzjaki, czyli truskawki, befsztyki, trufle, owoce morza, a także przyprawy takie jak chilli lub cynamon.
Jeśli chodzi o napoje, można przygotować koktajl owocowy, gorącą czekoladę, jak również podać lekkie czerwone wino i szampana do truskawek. Warto jednak pamiętać, że alkohol działa pobudzająco jedynie w małych dawkach, a w większych działa usypiająco i wpływa negatywnie na libido. Romantyczna kolacja na walentynki powinna mieć też wyjątkową oprawę w na którą mogą składać się choćby zapalone świece, płatki kwiatów, piękne serwetki czy elegancka zastawa stołowa.

Walentynki w domu – ciekawe pomysły na menu

Kolacja walentynkowa może składać się z kilku dań, jednak powinny być one dosyć małe i lekkie. Przykładowo, jako przystawkę można podać krewetki z sosem miodowo-paprykowym, zaś jako danie główne naleśniki z lekkim sosem oraz gorącą czekoladą. Deser może stanowić sałatka owocową z truskawkami. Po pewnym czasie partnerzy mogą wypić wino lub szampana oraz zjeść więcej owoców. Ważne jest, aby potrawy były dobrane w sposób, który pozwoli parze cieszyć się swoim towarzystwem, aby jedna osoba nie musiała co chwilę odchodzić od stołu i przygotowywać kolejne dania w kuchni.

Co jeszcze można zrobić z myślą o kolacji walentynkowej? Dobrym pomysłem mogą okazać się różne koktajle owocowe lub warzywne, a także drinki z dodatkiem alkoholu. Bardzo smaczna jest również idealna na romantyczną randkę sałatka, składająca się z sałaty, malin i truskawek, kilku krewetek, a także plasterków pomarańczy i sosu przygotowanego z soku malinowego, oliwy i musztardy dijon. Świetnym zwieńczeniem walentynkowej kolacji może być czekoladowe fondue z owocami i orzechami, którym zakochani będą się wzajemnie częstować.

Ponadto w trakcie wieczoru warto zadbać o pozytywne nastawienie, tak zwaną „chemię” między partnerami oraz ciekawe tematy do rozmowy. Można włączyć komedię romantyczną lub ulubiony serial, a nawet wybrać się na spacer w świetle księżyca, aby zaczerpnąć świeżego powietrza po kolacji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty