Funkcje zmywarek, które pomogą Ci zachować grubszy portfel i zyskać więcej czasu

23-05-2019

Zmywarka to zmywarka – ma myć naczynia. Cóż jeszcze może zdziałać? Okazuje się, że znacznie więcej! Innowacyjne zmywarki pomagają zwiększać oszczędności, zyskać spokój i czas na przyjemności. Są wyposażone w liczne, ciekawe funkcje, które sprawiają, że komfort korzystania z urządzenia jest znacznie wyższy, niż był jeszcze przed kilkoma laty. Teraz możesz włożyć do wnętrza zmywarki tyle naczyń, ile chcesz, zmywać szybciej, efektywniej i taniej, a do tego myć różnej wielkości naczynia w tym samym czasie. Sprawdź, co potrafią te urządzenia.

Funkcje zmywarek, które pomogą Ci zachować grubszy portfel i zyskać więcej czasu

Zmywanie w nowoczesnej zmywarce – największe zalety

Zmywanie w innowacyjnych zmywarkach, takich jak Amica Generation V, jest przede wszystkim:

  • Wygodne, a do tego pozwala zaoszczędzić czas. Wystarczy ułożyć naczynia w koszach, ustawić odpowiedni program, włączyć sprzęt i… gotowe! Naczynia zmywają się same. Nie trzeba stać nad zlewem i myć talerza po talerzu, widelca po widelcu. Jest to przydatne zarówno na co dzień, jak i podczas wizyt gości w naszych domach.
  • Tanie – najlepsze zmywarki są energooszczędne i reprezentują najwyższą klasę energetyczną A+++ i zużywają znacznie mniej wody na jeden cykl zmywania niż tradycyjne zmywarki. Oszczędność zużycia energii zmywarki klasy A+++ w stosunku do zmywarki klasy A+ wynosi 62 kWh/rok, co oznacza nawet do 59 darmowych cykli zmywania rocznie! Dzięki temu oszczędzasz nie tylko czas, ale i pieniądze.
  • Dokładne – innowacyjne funkcje i zaawansowana technologia zapewniają dokładne mycie nawet najbardziej zabrudzonych naczyń. wyposażona w innowacyjne ramię WaterSpinner, pozwala na dokładniejsze mycie naczyń w trudnodostępnych miejscach nawet o 27%.

Nowoczesne zmywarki pozwalają więc zaoszczędzić czas i pieniądze przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności oraz wygody zmywania. Sprawdź, jakie funkcjonalności mogą przydać Ci się najbardziej.

Co potrafią najlepsze zmywarki i jak mogą poprawić komfort Twojego życia?

Nowoczesne zmywarki umożliwiają zmywanie mniejszej ilości naczyń podczas 1 cyklu. Jest to wygodne i oszczędne, ponieważ:

  • Nie musisz czekać, aż kosze zmywarki będą wypełnione w 100%.
  • Możesz zmywać przy częściowym załadunku i zużywać mniej wody oraz prądu.

Funkcje, które pozwalają Ci zmywać wtedy, kiedy tego potrzebujesz, nie marnując przy tym prądu, to m.in.:

  • ZoneWash – możesz zmywać naczynia w obu koszach lub tylko w jednym z nich – dolnym lub górnym. Zmywarka dopasowuje parametry do wielkości załadunku, uruchamiając dysze tylko nad dolnym lub tylko nad górnym koszem – w zależności od tego, gdzie umieściłeś naczynia. Możesz wybrać też pracę obu ramion natryskowych – w takim przypadku będą one pracowały naprzemiennie.
  • HalfLoad funkcja połowy załadunku pozwala zaoszczędzić do 20% wody i prądu podczas 1 cyklu mycia. Możesz rozłożyć naczynia równomiernie we wszystkich koszach i wybrać program intensywny, normalny, ECO, szkło lub 90 minut.

Kolejną cechą, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, jest skuteczne, dokładne zmywanie naczyń – nie musisz myć ich ponownie, a co za tym idzie – zużywać prądu, wody i marnować czasu oraz pieniędzy. Funkcje, które to umożliwiają to np.:

  • IntenseClean – program służy do mycia bardzo zabrudzonych naczyń. Zmywarka podwyższa temperaturę mycia zasadniczego oraz płukania – po to, by umyć najbrudniejsze naczynia raz i porządnie.
  • WaterSpinner – jest to innowacyjne ramię natryskowe umieszczone w górnym koszu, które obraca się zarówno wokół całej jak i własnej osi. Umożliwia to uzyskanie lepszych efektów mycia oraz pozwala domyć nawet naczynia znajdujące się w narożnikach koszy.
  • Program Higiena – naczynia myte są w podwyższonej temperaturze, dzięki czemu nie musisz martwić się nawet o te naczynia, które długo czekały na zmywanie. Program Higiena w zmywarkach Amica zapewnia utrzymanie wysokiego standardu higieny. Naczynia są perfekcyjnie czyste już po pierwszym cyklu zmywania.

Oszczędności czasu sprzyjają też TurboDrying i Extra suszenie które służą do ekspresowego i dokładnego suszenia naczyń po zakończonym cyklu mycia. Dzięki nim naczynia są perfekcyjnie lśniące, a Ty ze zmywarki wyciągasz je całkowicie suche.

Oszczędność pieniędzy to nie tylko zasługa wysokiej klasy energetycznej i wodooszczędności. Ma na to wpływ także optymalne dozowanie detergentów do mycia i nabłyszczania. Znajdujący się w zmywarkach Amica dozownik ShineDose, został wyposażony w przesuwany mechanizm klapki, który pozwala na efektywniejsze dozowanie środków czyszczących. Nie musisz martwić się, że środek utknie w dozowniku, a Ty będziesz musiał zużyć jego kolejną porcję i jeszcze raz uruchamiać urządzenie. Ponadto dozownik ShineDose automatycznie dobierze też ilość dozowanego środka nabłyszczającego.

Jak widzisz, zmywarka potrafi nie tylko zmywać! Dokładnie czyści, nabłyszcza i suszy naczynia, a jednocześnie dba o środowisko, Twój portfel i czas. Jeśli planujesz zakup takiego urządzenia, przeanalizuj dokładnie swoje potrzeby i postaw na sprzęt wysokiej klasy energetycznej.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty