Funkcjonalne sprzęty na ratunek w kuchni

09-06-2019

Funkcjonalne sprzęty kuchenne to takie, które odgrywają rolę asystentów – ułatwiają przygotowywanie potraw i wspierają proces gotowania, zamiast go utrudniać. Mogłoby się jednak wydawać, że coraz większa liczba funkcji i programów w zmywarkach, piekarnikach, lodówkach, płytach indukcyjnych czy nawet okapach kuchennych, wiąże się z ich skomplikowaną obsługą. Wcale nie musi tak być! Eksperci z Amica zaprojektowali sprzęty dla ludzi – łatwe w obsłudze i funkcjonalne, dopasowane do realnych potrzeb każdego z nas. Sprawdź, jakie problemy, które na co dzień spotykasz w kuchni, mogą rozwiązać urządzenia Amica.

Funkcjonalne sprzęty na ratunek w kuchni

Na ratunek! Jakie problemy rozwiązują funkcjonalne sprzęty Amica?

Problem 1. Nierównomierne pieczenie

Zdarza Ci się, że jedzenie w piekarniku piecze się nierównomiernie? Danie, które piecze się na górze, jest wysuszone na wierzchu i niedopieczone od spodu, a potrawa z dolnego poziomu po wyjęciu jest na wierzchu jeszcze surowa? Wiesz, czym jest niewyrośnięte ciasto? Zakalec w pieczywie to Twój chleb powszedni? To nie wina braku umiejętności pieczenia! Głównymi odpowiedzialnymi za to są zwykle piekarniki (do zabudowy lub wolnostojące), które zostały nieodpowiednio zaprojektowane.

Rozwiązanie: BakingPro System w piekarnikach Amica

Ratunkiem na takie problemy jest BakingPro SystemTM specjalnie zaprojektowana nowa konstrukcja piekarnika Amica, która precyzyjnie dystrybuuje ciepło na każdym poziomie pieczenia. Dzięki niemu potrawy będą równomiernie upieczone niezależnie od poziomu, na którym będą się piekły. Wszystko dzięki precyzyjnej, równomiernej dystrybucji ciepła oraz stabilnej temperaturze w nowocześnie zaprojektowanych komorach piekarników.

BakingPro System umożliwia Ci pieczenie wyrośniętych ciast drożdżowych, wilgotnych brownies, delikatnych sufletów, pachnących chlebów czy miękkich bułek. Jak jeszcze mogą pomóc Ci piekarniki z systemem BakingPro? Oto kilka przykładów:

  • nagrzewają się błyskawicznie (tylko w 3 minuty),
  • mają pojemność XXL – do 77 litrów (możesz przygotowywać wypieki dla całej rodziny i na duże apetyty),
  • są wyposażone w pojemne blachy,
  • umożliwiają pieczenie na większej liczbie poziomów (dzięki temu możesz piec ponad 100 muffinek jednocześnie, a także suszyć grzyby czy owoce sezonowe).

Problem 2. Niewygodna otwieranie drzwi piekarnika

Piekarnik jest rozgrzany, masz na dłoniach rękawice, a w rękach trzymasz blachę z ciastem, bułkami, babeczkami czy pieczenią. Nagle przypominasz sobie, że drzwi piekarnika są zamknięte. Przydałby się ktoś, kto je dla Ciebie otworzy. Zdarzyła Ci się taka sytuacja? Piekarniki Amica wychodzą Ci naprzeciw!

Rozwiązanie: funkcja OpenUp! – automatyczne otwieranie drzwi piekarnika

Piekarniki Amica z linii X-type otwierają się same. Jak to możliwe? Wystarczy delikatnie dotknąć uchwytu łokciem, barkiem czy nadgarstkiem, a drzwi urządzenia powoli się otworzą. Tak niewiele potrzeba, by ułatwić funkcjonowanie w kuchni.

Problem 3. Ubrudzony sprzęt podczas gotowania

Ugniatasz ciasto lub lepisz pierogi i jednocześnie gotujesz wodę, która paruje coraz mocniej. Chcesz szybko włączyć okap, ale masz brudne od mąki ręce. Uruchamiasz sprzęt i zostają na nim ślady, które później musisz wyczyścić. Brzmi znajomo? Dzięki sterowaniu gestem w okapach Amica to wcale nie musi tak wyglądać.

Rozwiązanie: funkcja Touchless w okapach Amica

Jeśli masz brudne dłonie i chcesz włączyć okap kuchenny, wystarczy, że poruszysz dłonią przed urządzeniem, a sprzęt sam się uruchomi. Wykonując odpowiedni gest, możesz zmienić tryb pracy okapu lub włączyć oświetlenie bez odrywania się od gotowania. Lubisz tradycyjne rozwiązania? Okapy kuchenne Amica z systemem Touchless dają też możliwość sterowania sensorowego.

Problem 4. Niedomyte naczynia w zmywarce

Wkładasz naczynia do zmywarki, układasz je, jak należy, uruchamiasz urządzenie i cieszysz się wolnym czasem. Gdy zmywanie dobiega końca, otwierasz drzwi urządzenia i widzisz, że niektóre naczynia są niedomyte. Zamiast po prostu wyjąć je ze zmywarki i ułożyć w szafkach, musisz myć je ręcznie lub uruchamiać urządzenie jeszcze raz. Strata czasu i pieniędzy. Sprzęt, który miał Ci pomóc, zawiódł.

Koniec z tym! Od teraz mycie naczyń w zmywarce naprawdę będzie efektywne, energooszczędne i pozwoli Ci zaoszczędzić czas.

Rozwiązanie: ramię WaterSpinner w zmywarkach Amica

WaterSpinner to innowacyjne, obrotowe ramię natryskowe, które znajduje się w górnym koszu. Całe ramię obraca się o 360 stopni, a jego połowa dodatkowo wokół własnej osi. Pozwala to uzyskać większą efektywność zmywania aż o 27%! Naczynia, nawet te, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach, są perfekcyjnie czyste, a Ty nie musisz ich domywać.

Problem 5. Bałagan w lodówce

Robisz zakupy, wkładasz je do lodówki i w pewnym momencie kończy się miejsce. Przestawiasz więc produkty z miejsca na miejsce i próbujesz ułożyć je jeszcze raz. Gdy chcesz coś wyjąć, musisz przeszukiwać całą zawartość lodówki. Z czasem zapominasz o niektórych produktach (zwłaszcza o tych, które leżą na końcach półek), mija data ich przydatności do spożycia i jedzenie się psuje. Tracisz pieniądze i czas. Jak pozbyć się tego problemu?

Rozwiązanie: organizacja przestrzeni SpaceManagement System

Lodówki Amica zostały zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić Ci układanie i przechowywanie produktów. Dzięki sprytnym rozwiązaniom już więcej nie przeoczysz daty przydatności do spożycia sera, ryb, jogurtów czy przekąsek.

SpaceManagament System w lodówkach Amica to m.in.:

  • Kolorowe szuflady z nadrukami, które ułatwiają segregację i odnajdywanie produktów w zamrażarce – zgodnie z Twoimi upodobaniami i potrzebami.
  • Bambusowa deska do wina i serów – możesz na niej przechowywać trunki lub inne napoje, a po odwróceniu może służyć jako deska do przechowywania serów i wędlin. Spodziewasz się gości lub planujesz miły wieczór z rodziną? Wyjmij deskę i połóż ją na stole.
  • SnackBox – ruchome pudełko wyposażone w uchylne wieko, które możesz przesuwać wedle uznania. Doskonale nadaje się do przechowywania drobnych produktów, np. kosmetyków czy przekąsek dla dzieci.

Jak widzisz, nowoczesny sprzęt to nie tylko mnóstwo przydatnych funkcji. To także, a może przede wszystkim, prostota ich obsługi oraz ogromne ułatwienie funkcjonowania w kuchni. Postaw na sprzęt, który będzie z Tobą współpracować i stanie się Twoim kuchennym asystentem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty