Jakie cechy mają nowoczesne zmywarki? Ciekawe i przydatne funkcje i programy zmywarek

23-05-2019

Nowoczesne zmywarki już dawno przestały być urządzeniami, które potrafią jedynie zmywać i płukać naczynia. Innowacyjne, wysokiej klasy urządzenia mogą znacznie więcej! Dzięki nim możesz myć delikatne kieliszki bez obawy o ich uszkodzenie czy mocno zabrudzone naczynia o nieregularnych kształtach, a to wszystko szybko, dokładnie i tanio. Funkcje takie jak Połowa Załadunku, Skróć Czas czy Autoczyszczenie pomogą Ci oszczędzić czas i pieniądze, a także zwiększyć wygodę użytkowania. Dowiedz się więcej o funkcjach, programach i wyposażeniu nowoczesnych zmywarek, na przykładzie zmywarek Amica!

Jakie cechy mają nowoczesne zmywarki? Ciekawe i przydatne funkcje i programy zmywarek

Łatwe, szybkie i wygodne zmywanie

Funkcje i programy w najlepszych zmywarkach pozwolą Ci oszczędzić czas, a także sprawią, że zmywanie będzie łatwe i wygodne. Oto kilka przykładów:

 • Program Auto – automatycznie dobiera parametry zmywania do zawartości koszy zmywarki. Dzięki temu zmywanie jest efektywne i ekonomiczne. Wystarczy wcisnąć 1 przycisk i nie martwić się o dopasowanie programu. Urządzenie robi to za Ciebie, a Ty możesz cieszyć się wygodą i wolnym czasem oraz nie martwić się o zbyt duże zużycie wody czy prądu.
 • Program Krótki 20’ – jest doskonały do odświeżania naczyń, np. kieliszków czy szklanek, zanim w Twoim domu pojawią się goście. Dzięki niemu nie musisz ani uruchamiać pełnego programu, ani też myć naczyń ręcznie.
 • Skróć Czas – funkcja ta redukuje czas wybranego programu, zachowując te same efekty zmywania. Możesz z niej skorzystać np. po zakończonej, domowej imprezie. Jeśli w kuchni piętrzą się naczynia, a Ty chcesz szybko położyć się spać, funkcja skracania czasu sprawdzi się doskonale.
 • Opóźnienie Startu – możesz zaprogramować początek zmywania na wybraną przez siebie godzinę, np. niedługo przed Twoim powrotem z pracy lub w nocy, kiedy taryfa zużycia prądu jest najniższa. Oszczędzasz tym samym czas i pieniądze.
 • Autoczyszczenie – jeśli nie lubisz czyścić komory zmywarki, możesz skorzystać z wygodnego Programu Autoczyszczenie. Wysoka temperatura i intensywne obroty zapewniają czystość zmywarki nawet w najdalszych zakamarkach komory.

Efektywne zmywanie i suszenie

Cenisz sobie doskonałe efekty zmywania, suszenia i nabłyszczania oraz niskie zużycie prądu i wody? Oto funkcje, które mogą Ci się spodobać:

 • TurboDrying – dzięki dodatkowemu układowi wentylatorów w zmywarce, naczynia są perfekcyjnie suche, lśniące i bez zacieków. Możesz wyjąć je z wnętrza zmywarki i od razu ustawiać na półce – bez konieczności wycierania czy polerowania.
 • Extra Suszenie – jeśli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić efekty suszenia, wybierz tę funkcję. Powoduje ona, że naczynia suszą się nieco dłużej, ale jeszcze skuteczniej.
 • ShineDose – to innowacyjny dozownik, który zapewnia optymalne dozowanie detergentów do mycia i nabłyszczania naczyń. Możesz mieć pewność, że tabletka  nie utknie w dozowniku, a naczynia będą czyste i lśniące.
 • Program Higiena – program jest przeznaczony dla alergików, rodziców małych dzieci i wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że naczynia po wyjęciu ze zmywarki będą higienicznie czyste. Program ten możesz wykorzystać także do zmywania mocno zabrudzonych naczyń, które długo czekały w kolejce do zmywania.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w zmywarkach

Najlepsze zmywarki są wyposażone w funkcje i elementy, które pozwalają zmywać zarówno duże naczynia o niestandardowych rozmiarach, jak i delikatne kieliszki. Umożliwiają też zmywanie mniejszej liczby naczyń bez konieczności zużywania wody, prądu i detergentów, jak podczas tradycyjnego cyklu. Oto przykłady:

 • MaxiSpace3 – to dodatkowa szuflada, która znajduje się na samej górze zmywarki. Służy do zmywania sztućców.
 • ZoneWash – dzięki tej funkcji możesz zmywać naczynia w obu koszach lub tylko w jednym. Wstaw naczynia tam, gdzie Ci wygodnie, a zmywarka dobierze parametry do wielkości i rozmieszczenia załadunku.
 • HalfLoad – masz mało naczyń, Funkcja połowy załadunku rozwiąże Twój problem. Możesz ustawić mniejszą ilość naczyń w obu koszach, a urządzenie pobierze mniej wody, prądu i detergentów.
 • System Up&Down – górny kosz możesz podnosić i opuszczać, dzięki czemu bez trudu dopasujesz przestrzeń wewnątrz zmywarki do wielkości naczyń.Co więcej możesz to robić przy pełnym załadunku. To niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie, które rozwiązuje kłopot ze zmywaniem dużych garnków czy patelni a także wysokich kieliszków
 • Składane elementy w koszach – umożliwiają Ci układanie naczyń różnych rozmiarów tak, jak Ci wygodnie. To łatwe, praktyczne i sprytne rozwiązanie, które dodatkowo jest bezpieczne dla talerzy, szklanek, kieliszków i innych naczyń.
 • Bezpieczne mycie kieliszków – Niektóre zmywarki wyposażone są także w specjalny dodatkowy koszyk do bezpiecznego mycia kieliszków.

Dzięki wielu praktycznym funkcjom w nowoczesnych zmywarkach możesz zmywać szybko, łatwo i efektywnie, a do tego oszczędzać czas i pieniądze. Przeanalizuj więc dokładnie wszystkie swoje potrzeby, zastanów się, które funkcje są dla Ciebie najistotniejsze i wybierz takie urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty