Jak podłączyć płytę elektryczną?

16-01-2019

Montując nowoczesną płytę elektryczną zazwyczaj możemy zdecydować, czy chcemy podłączyć ją do instalacji trójfazowej, czyli siły, czy do zwykłego gniazdka elektrycznego. 

Jak podłączyć płytę elektryczną?

Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie tzw. siły, koniecznie wezwijmy wykwalifikowanego elektryka, który dokładnie będzie wiedział, jak podłączyć przewody. Montaż na własną rękę w najlepszym przypadku może skończyć się uszkodzeniem instalacji czy samej płytę.  

Pamiętajmy jednak, że mamy wybór. Funkcja Plug&Play, w jaką wyposażone są płyty indukcyjne, sprawi, że nie będzie nam potrzebne trójfazowe zasilanie 400 V. Zamiast korzystać z siły, możemy podłączyć płytę do jednofazowego gniazdka elektrycznego, czyli, po prostu, umieścić wtyczkę w zwykłym kontakcie 230 V, oczywiście z uziemieniem. 

To możliwe między innymi dlatego, że w najnowszych płytach indukcyjnych mamy funkcję PowerChoice. Dzięki niej możemy dopasować moc urządzenia do instalacji elektrycznej, z której korzystamy, nie ryzykując przeciążenia sieci.  

Płyta ma cztery maksymalne poziomy mocy, które można w dowolnym momencie uregulować. Tak wprowadzone ustawienia zostaną zachowane aż do kolejnej modyfikacji. Zawsze możemy więc zdecydować się na zmiany.  

Ważne jednak, że płytę indukcyjną możemy po prostu włączyć i zacząć z niej korzystać. Bez zbędnych, skomplikowanych zabiegów technicznych.

 

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty