Jak zaoszczędzić czas i pieniądze w kuchni dzięki energooszczędnej zmywarce?

23-05-2019

Posiadanie zmywarki ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wygodne i funkcjonalne, a także pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jak to możliwe, że zmywanie w zmywarce jest efektywne i tanie jednocześnie? Wszystko dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym oraz nowoczesnym funkcjom i programom. Sprawdź, jak przy pomocy energooszczędnej zmywarki zyskać więcej czasu i zwiększać oszczędności!

Jak zaoszczędzić czas i pieniądze w kuchni dzięki energooszczędnej zmywarce?

Czym jest klasa energetyczna zmywarki?

Klasa energetyczna to parametr, który określa, ile prądu zużywa dane urządzenie. Jest on normowany przez dyrektywy unijne, w związku z czym, aby zmywarka została zaliczona do wysokiej klasy energetycznej, musi spełnić surowe normy.

Zmywarki, które zużywają najmniej prądu, a co za tym idzie, pozwalają oszczędzić najwięcej pieniędzy, reprezentują klasę energetyczną A (spośród nich najbardziej energooszczędna jest klasa A+++).

Wszystkie zmywarki Amica posiadają klasę energetyczną od A++ do A+++. Charakteryzują się więc niezwykle wysokim stopniem efektywności energetycznej.

Zużycie wody na 1 cykl zmywania w zmywarce

Zużycie wody to kolejny parametr, który może znacznie przyczynić się do wzrostu oszczędności. Im mniej wody jest potrzebne na 1 cykl zmywania, tym niższe będą rachunki. Dodatkowo wodooszczędność   korzystny wpływ nie tylko na Twój portfel, ale także na środowisko. Nowoczesne urządzenia Amica mogą obniżyć zużycie wody nawet do 9 litrów na cykl  !

Jak to się dzieje, że zmywarka zużywa niewiele wody? Mają na to wpływ m.in. innowacyjne funkcje i programy zmywania, które jednocześnie pomagają zaoszczędzić czas i energię elektryczną.

Programy, wyposażenie i funkcje, dzięki którym zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jeśli nie jesteś przekonany, czy zmywarka pomaga oszczędzać pieniądze i czas spędzony w kuchni, zapoznaj się z kilkoma funkcjami, które znajdziesz w nowoczesnych urządzeniach energooszczędnych. Są nimi np.:

 • Innowacyjne ramię WaterSpinner – obraca się o 360 stopni i rozprowadza wodę w najgłębsze zakamarki zmywarki. Zapewnia do 27% więcej wydajności zmywania w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu szklane oraz mocno zabrudzone naczynia są perfekcyjnie domyte. Nie musisz już dodatkowo myć niektórych naczyń po wyjęciu ich ze zmywarki ani nastawiać dodatkowego cyklu zmywania. Oszczędność czasu, wody i prądu murowana!
 • Cichy, energooszczędny silnik LogicDrive 2.0 – ten bezszczotkowy silnik, który napędza zmywarki Amica, ma szeroki zakres prędkości i dopasowuje ciśnienie wody do wybranego programu. Dzięki temu naczynia są bezpieczne i czyste, zmywarka pracuje cicho, a do tego pobiera mniej energii.
 • ZoneWash – umożliwia zmywanie mniejszej ilości naczyń, bez konieczności uruchamiania pełnej mocy zmywarki. Możesz zapełnić tylko dolny lub górny kosz zmywarki i wybrać, które ramiona natryskowe mają pracować (te na górze, czy na dole). Możesz też umieścić mniejszą ilość naczyń w obu koszach i wykorzystać oba ramiona – w takiej sytuacji będą one pracowały naprzemiennie, a Ty oszczędzisz prąd, wodę i czas (nie musisz czekać, aż cała zmywarka zapełni się naczyniami).
 • HalfLoaf – funkcja połowy załadunku pozwala oszczędzić do 20% wody i prądu podczas 1 cyklu zmywania! Wystarczy, że w zmywarce umieścisz mniej naczyń niż zwykle i wybierzesz funkcję HalfLoaf.
 • Autoczyszczenie – ta funkcja pozwala Ci oszczędzać czas, ponieważ nie musisz czyścić wnętrza zmywarki – zrobi to sama, za Ciebie! Dzięki wysokiej temperaturze i intensywnym obrotom wnętrze urządzenia zostanie dokładnie umyte.
 • Program Auto – nie wiesz jaki program wybrać? Wybierz Program Auto, który sam dopasowuje parametry zmywania do zawartości koszy. Dzięki temu urządzenie zużywa dokładnie tyle wody i prądu, ile jest potrzebne w danej chwili.
 • Opóźnienie startu – zaprogramuj start zmywania na godziny nocne, kiedy taryfa opłat za energię elektryczną jest znacznie niższa i oszczędzaj! Nie musisz obawiać się o hałas – cicha praca zmywarek Amica zapewni spokojny sen wszystkim domownikom.
 • Program K 20’ i funkcja Skróć czas– zmywarka umyje naczynia w krótszym czasie przy zachowaniu optymalnego efektu czyszczenia. Jeśli czekasz na gości i zależy Ci na czasie lub chcesz szybciej położyć się spać po ich wizycie, skorzystaj z możliwości, jakie dają zmywarki Amica.

Nowoczesne zmywarki pozwalają też na optymalne zagospodarowanie przestrzeni w ich wnętrzach. Wszystko za sprawą funkcji takich jak:

 • System Up&Down – umożliwia regulację górnego kosza.
 • Bezpieczne mycie kieliszków – wzmacniane silikonowymi elementami kosze umożliwiają stabilne ułożenie kieliszków.
 • MaxiSpace3 – dodatkowa szuflada na sztućce.
 • Składane elementy w koszach – dzięki nim możesz ułożyć naczynia tak, jak Ci wygodnie.

Dzięki wymienionym funkcjom podczas jednego cyklu możesz umyć zarówno duże naczynia o nieregularnych kształtach, jak i talerze, kieliszki oraz sztućce czy małe filiżanki. Ponownie pojawia się więc oszczędność w dwóch wymiarach – czasu i pieniędzy. Zmywasz raz, nie tracisz czasu, a do tego oszczędzasz prąd, wodę i detergenty.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty