Na jakie funkcje grilla warto zwrócić uwagę?

07-02-2020

Grill elektryczny to alternatywa dla zwykłego grilla ogrodowego. Dzięki urządzeniu można przygotowywać smaczne i zdrowe grillowane potrawy niezależnie od pory roku. Nowoczesne grille kontaktowe mają wiele przydatnych funkcji, dzięki którym przygotowywane dania są jeszcze smaczniejsze.

Na jakie funkcje grilla warto zwrócić uwagę?

Grillowanie to chętnie wybierana przez wiele osób forma przygotowywania różnego rodzaju potraw, np.: karkówki, kiełbasy, szaszłyków, hamburgerów, grillowanych warzyw, ryb i piersi z kurczaka. Klasyczny grill węglowy można zamienić na grill elektryczny i korzystać z niego w zaciszu własnego domu, bez względu na pogodę czy porę roku.

Jakie funkcje ma grill kontaktowy?

Grill kontaktowy jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy podłączyć go do prądu, aby móc cieszyć się smacznymi potrawami prosto z rusztu. Nowoczesne modele grilli mają też dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwiają grillowanie i poprawiają smak dań. Do najbardziej przydatnych z nich należą: 

  • Regulacja temperatury, dzięki której można dostosować moc grzania do konkretnej potrawy, aby wydobyć z niej jak najlepszy smak, a jednocześnie nie przypalić. Przy zakupie urządzenia warto sprawdzić, ile stopni ma skala regulacji. 
  • Funkcja grilla stołowego – to przydatna funkcja, zwłaszcza gdy zamierzamy grillować dla większej ilości osób. Za pomocą jednego przycisku urządzenie rozkłada się i powiększa swoją powierzchnię grzejną. Takie rozwiązanie rewelacyjnie sprawdzi się np. podczas rodzinnego obiadu lub kolacji ze znajomymi. 
  • Regulacja nachylenia umożliwia grillowanie w pozycji: zamkniętej, półotwartej lub otwartej. Pozwala to na przyrządzanie na grillu nawet bardzo dużych potraw. Dania są idealnie upieczone. 
  • Kontrolki świetlne, które informują, że urządzenie jest podłączone do prądu i tym samym gotowe do pracy. Informacja o tym, że grill elektryczny nagrzał się, zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowników. 

Grill elektryczny – na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając grill elektryczny, należy zwrócić szczególną uwagę na moc urządzenia. Im jest ona większa, tym potrawy są szybciej przygotowywane. Na rynku można dostać sprzęty o różnej mocy, istnieją sprzęty od 400 W do nawet 2500 W. Nowoczesne grille kontaktowe wyposażone są w nieprzywierającą powierzchnię non-stick, dzięki której żaden składnik potrawy nie przyklei się do rusztu. Nieprzywierająca powłoka oznacza również znacznie łatwiejsze i komfortowe sprzątanie grilla po skończeniu gotowania. Wybierając sprzęt, warto także zwrócić uwagę, czy interesujący nas model ma wyjmowane płyty, które dodatkowo można myć w zmywarce. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia dbanie o czystość urządzenia. Z kolei wyjmowana taca ociekowa pozwoli szybko i sprawnie pozbyć się tłuszczu wydobywającego się z grillowanych potraw. Warto, aby grill miał również klapę, idealnie dopasowaną do wielkości rusztu. Powinna być wykonana z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie czynników zewnętrznych.

Na jakie funkcje grilla zwrócić jeszcze uwagę? 

Wybierając urządzenie dla siebie, warto zwrócić uwagę na to, czy będzie stabilnie stało oraz posiada przydatne akcesoria. Jednym z nich jest termometr, instalowany zwykle w pokrywie grilla, dzięki któremu mamy stałą kontrolę nad temperaturą grillowanych potraw.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty