Kuchnia gazowo-elektryczna wolnostojąca – jakie ma zalety?

07-02-2020

W kuchence gazowo-elektrycznej wolnostojącej płyta grzejna wyposażona jest w elektryczny zapalacz gazu w pokrętle. Zwykle ma cztery gazowe palniki i ruszt, na którym ustawia się garnki i patelnie. Takie rozwiązanie w kuchni ma wiele zalet – m.in. atrakcyjną cenę oraz niższe zużycie gazu.

Kuchnia gazowo-elektryczna wolnostojąca – jakie ma zalety?

Klasyczne kuchnie wolnostojące gazowe są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników ze względu na łatwość obsługi, niskie koszty eksploatacji oraz funkcjonalność. Urządzenia te można podłączyć (oprócz prądu) zarówno do butli gazowej, jak i gazu ziemnego. Dostępne są w przeróżnych rozmiarach i kolorach, mają też liczne dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwiają codzienne gotowanie. 

Kuchnie wolnostojące to jedne z najchętniej kupowanych urządzeń kuchennych na polskim rynku. To motywuje producentów kuchenek do szukania nowych rozwiązań, tworzenia sprzętu dostosowanego do stale rosnących potrzeb konsumentów. Na rynku dostępne są bowiem nowoczesne kuchenki gazowo-elektryczne wolnostojące z funkcjami dodatkowymi, które pozwalają osiągać jeszcze lepsze rezultaty zarówno w gotowaniu, jak i w pieczeniu. Co więcej, urządzenie ma możliwość podłączenia elektrycznego.

Pieczenie z parą, czyli funkcja SoftSteam

Funkcja SoftSteam w kuchence gazowej umożliwia pieczenie z dodatkiem pary, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku ciast i chleba. Skórka pieczywa, dzięki wykorzystaniu wody, staje się wyjątkowo chrupka i równo wypieczona. Pieczenie z dodatkiem pary pozwala cieszyć się pieczywem jak z piekarni w zaciszu własnego domu. Aby skorzystać z funkcji SoftSteam, wystarczy nalać wody do niecki. Działanie pary wodnej sprawia, że pieczywo wyrasta równomiernie, nie przesusza się ani nie pęka, a ciasta są bardziej puszyste. Funkcja świetnie sprawdzi się także do podgrzewania różnego rodzaju potraw, które dzięki parze zachowują soczystość. 

Łatwe czyszczenie parowe piekarnika 

Jeśli często korzystamy z piekarnika, jego wnętrze raczej nie pozostanie idealnie czyste. Tłuszcz oraz zaschnięte resztki jedzenia zwykle trudno usunąć, dlatego też czyszczenie piekarnika to dla wielu osób nieprzyjemny obowiązek. W kuchniach gazowo-elektrycznych można skorzystać z funkcji czyszczenia parowego, katalitycznego oraz EasyClean. Dzięki nim nie trzeba wydawać pieniędzy na środki czystości, a brak konieczności mycia ręcznego oszczędza wiele czasu.   

Funkcjonalny palnik WOK 

Kuchnia gazowo-elektryczna wolnostojąca wyposażona w palnik WOK sprawia, że codzienne gotowanie staje się przyjemniejsze i bardziej efektywne. Tego typu palnik ma podwójny płomień, który powoduje, że potrawa na patelni, w dużym garnku czy naczyniu wok będzie równomiernie gotowana lub smażona. Funkcjonalne rozwiązanie minimalizuje ryzyko przypalenia dania, niedosmażenia go bądź utraty cennych wartości odżywczych. 

Bezpieczne kuchenki gazowe 

Nowoczesne kuchenki gazowo-elektryczne wolnostojące wyposażone są w różne zabezpieczenia, dzięki którym gotowanie jest całkowicie bezpieczne. Wybierając sprzęt dla siebie, warto zwrócić uwagę na modele ze specjalnym mechanizmem, który w przypadku zgaśnięcia płomienia odcina gaz. Działa to w ten sposób, że kuchenka blokuje dalszy dopływ gazu do palnika, uniemożliwiając tym samym niebezpieczne zagazowanie pomieszczenia.

Kolejną zaletą nowoczesnych kuchenek gazowych są stabilne prowadnice teleskopowe, które zwiększają bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Mają pionową regulację, dzięki czemu wkładanie lub wyjmowanie naczyń z rozgrzanego piekarnika nie niesie ze sobą ryzyka poparzenia. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty