Multitasking w kuchni, czyli blender do wszystkiego!

23-11-2018

Czy można skupić się na wykonywaniu dwóch różnych czynności jednocześnie i zachować przy tym pełną efektywność? Człowiek to nie maszyna! Ale może otoczyć się takimi urządzeniami, z pomocą których przejmie kontrolę nad swoim małym, domowym światem.

Multitasking w kuchni, czyli blender do wszystkiego!

Multitasking okiem naukowców 

Naukowcy są jednogłośni – pełne skupienie na jednej czynności w danym momencie jest dla nas bardziej efektywne i satysfakcjonujące niż rozdrabnianie się na kilka mniejszych zadań. Potwierdza to technika Pomodoro, zgodnie z którą czas pracy dzieli się na 25-minutowe interwały z krótkimi przerwami (ok. 5 minut) pomiędzy każdym blokiem. Podczas interwału pracuje się nad konkretnym zadaniem, wyciszając wszystko, co może zaburzyć skupienie. Technika świetnie sprawdza się w biurze, ale można włożyć ją między bajki w domu. Umówmy się – głodny maluch i domagający się spaceru kudłacz mogą nie mieć cierpliwości na dwadzieścia pięć minut wyczekiwania. Jak okiełznać wszystkich domowników i nie zwariować? 

Krok po kroku 

Po pierwsze, oddech! Po drugie, plan działania. Jeśli w domu zalegają brudne naczynia i ubrania, zacznij od uruchomienia zmywarki oraz pralki. Program ECO jest zwykle wystarczająco długi, żeby w czasie jego trwania zająć się pozostałymi zadaniami. Szukasz kulinarnej inspiracji? Znajdziesz ją w Twojej lodówce! Spróbuj zrobić coś z niczego – wrzuć do garnka ulubione warzywa, ugotuj je i zblenduj na zupę krem! No właśnie… zblenduj! 

Twój przyjaciel blender 

Jeśli brakuje Ci czasu w domu i zdarza się, że musisz pracować jak przysłowiowa maszyna, zaprzyjaźnij się z blenderem! Urządzenie pozwala wykorzystywać różnorodne składniki, a zestaw dodatkowych akcesoriów umożliwia przygotowanie wielu dań. Blender kielichowy z regulowaną prędkością może z powodzeniem rozdrabniać, kruszyć, szatkować i mieszać. Kielich wykonany z odpornego na wysokie temperatury szkła pozwala na blendowanie nawet bardzo gorących składników, a poręczna pokrywka chroni przez zabrudzeniami. Ergonomia i multitasking nabierają nowego znaczenia – oszczędzasz czas, pieniądze i dużo nerwów!  

Chaos kontrolowany 

Urządzenia, które wspierają Cię w domowych pracach są stworzone z myślą o Tobie i Twoich potrzebach. W bardzo krótkim czasie możesz rozdrobnić warzywa na surówkę, a chwilę później, wymieniając końcówkę, przygotować ekspresowe ciasto na naleśniki. Zmywarka i pralka robią już swoje – wygląda na to, że nie taki straszny ten chaos, jak go malują. Plan działania i profesjonalne wsparcie to więcej niż połowa sukcesu!

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty