Niech moc płyty indukcyjnej będzie z Tobą

21-01-2019

Kuchnia to przede wszystkim cały ogrom możliwości. Cuda, które samodzielnie i przy pomocy różnych sprzętów możemy dziś wyczarować, są nieograniczone. Codzienne zdrowe posiłki, wystawne kolacje, śniadanie na szybko czy romantyczna kolacja we dwoje - każdy z nas może poczuć się przez chwilę jak MasterChef! Twoim sprzymierzeńcem w codziennych potyczkach może być płyta indukcyjna. To ona sprawi, że gotowanie będzie przyjemne i bezproblemowe.

Niech moc płyty indukcyjnej będzie z Tobą

PowerChoice, czyli taka moc, jakiej potrzebujemy  

Już samo zamontowanie płyty indukcyjnej nie będzie skomplikowanym zabiegiem. Płyty nie trzeba podłączać do siły, wystarczy zwykłe gniazdko. Funkcja PowerChoice pozwala na dostosowanie mocy sprzętu do każdej instalacji elektrycznej - dostępne są 4 maksymalne poziomy mocy, które można regulować.  

Nie trzeba więc kupować nowych bezpieczników ani kuć ścian czy zakładać nowego okablowania, jeśli dysponujemy zwykłą instalacją elektryczną. Moc płyty zawsze można do niej dostosować. A jeśli to zwykłe gniazdko, dzięki Plug&Play wystarczy kabel po prostu podłączyć i można korzystać z płyty.  

 

PowerBooster, czyli supermoc grzania 

Podczas gotowania korzystamy z wybranej mocy grzania, adekwatnej dla przygotowywanej potrawy. Jeśli jednak chcemy przyspieszyć proces, mamy na to rozwiązanie - wystarczy, że sięgniemy do maksymalnej mocy pól grzejnych. Temu właśnie służą funkcje Booster i  PowerBooster. 

Są wybawieniem, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, takich jak poranny pośpiech przed wyjściem do pracy, nieoczekiwana wizyta przyjaciół, których chcemy poczęstować czymś ciepłym i smacznym, czy po prostu mocno spóźniony obiad i głodna rodzina, podjadająca po cichu z lodówki. 

Z maksymalnej mocy grzania możemy też skorzystać po prostu wtedy, kiedy chcemy mieć więcej czasu dla siebie, tym bardziej, że funkcje Booster i PowerBooster mają jeszcze jedną zaletę. Większa moc grzania pozwala zachować większą moc odżywczą potraw. Im krócej gotujemy, tym mniej składników odżywczych się ulatnia.  

 

Funkcje nie z tej ziemi 

Przydatnych rozwiązań jest w płycie indukcyjnej znacznie więcej. Dzięki funkcji Szybki nagrzew można błyskawicznie rozgrzać naczynie, a następnie płyta sama dostosuje moc grzania do poziomu przez Ciebie ustawionego.  

Po co eksperymentować z temperaturą grzania, tracąc czas i narażając się na wykipienie czy przypalenie potraw? W płytach indukcyjnych Amica zastosowano rozwiązanie, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury dopasowanej do aktualnych potrzeb – programy gotowe. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady. W 70 ⁰C podgrzejesz zupę i sosy. W 94 ⁰C ugotujesz makaron lub ryż. 

Z kolei, jeśli na przykład czekamy z posiłkiem na gości, którzy utknęli gdzieś w korku, albo na dzieci, które nieco okrężną drogą wracają ze szkoły i obawiamy się o stan potrawy, która gotuje się już wystarczająco długo, sięgnijmy po funkcję Podtrzymywania ciepła, która pozwoli na taką redukcję mocy grzania, aby gotowane na pycie potrawy były cały czas ciepłe, ale nie przypalone. 

W „Gwiezdnych wojnach” powiedzenie „Niech moc będzie z Tobą” oznaczało przede wszystkim życzenie powodzenia. Tutaj właściwie oznacza to samo. Moc płyty indukcyjnej pozwoli, aby w dziedzinie kulinariów, osiągnąć wszystko, czego tylko zapragniemy.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty