Odkurzacze pionowe – jakie mają zalety i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

07-02-2020

Odkurzacze pionowe zostały zaprojektowane z myślą o wygodnym i szybkim użytkowaniu. Na rynku większość tego typu modeli odkurzaczy jest bezprzewodowa, są więc pozbawione zajmujących dużo miejsca rur oraz kabli.

Odkurzacze pionowe – jakie mają zalety i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy to urządzenie idealne do błyskawicznego sprzątania, zwłaszcza w nieprzewidzianych sytuacjach. Lekka i poręczna konstrukcja odkurzacza, pozbawiona kabli i rur, sprawia, że sprzęt jest natychmiast gotowy do użycia.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Odkurzacze pionowe dostępne są w wersji bezprzewodowej i są bardzo popularne wśród użytkowników. Urządzenie ma wiele zalet, dzięki którym jest tak chętnie wybieranym elementem domowego wyposażenia sprzątającego. Do tych cech należą m.in.: 

  • Lekka i poręczna konstrukcja, która pozwala łatwiej operować urządzeniem. Odkurzacze pionowe bezprzewodowe zajmują znacznie mniej miejsca niż klasyczne odkurzacze z rurą i kablem. 
  • Dwa urządzenia w jednym - urządzenie to jednocześnie odkurzacz pionowy oraz ręczny. 
  • Brak konieczności używania worków – pionowe odkurzacze to najczęściej modele bezworkowe. Wyposażone są jedynie w zbiornik, montowany tuż przy rączce bądź nad szczotką. Pojemnik po zapełnieniu należy opróżnić i ponownie umieścić w wyznaczonym do tego miejscu. Co więcej, nowoczesne modele odkurzaczy pionowych mają wyświetlacz LCD, na którym pojawia się informacja o poziomie zapełnienia pojemnika.

Dodatkową zaletą odkurzaczy stojących jest szeroki wybór końcówek, dzięki którym można efektywnie sprzątać różne powierzchnie. Dobre modele urządzeń sprzątających mają takie końcówki jak:

  • Elektroszczotka – ma dodatkowe obracające się wałki, dzięki czemu brud i kurz zbierane są znacznie wydajniej, zwłaszcza z takich powierzchni jak dywany i wykładziny. 
  • Szczotka wyposażona w oświetlenie LED, które sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia są lepiej widoczne podczas odkurzania. 
  • Końcówki UV, które skutecznie zabijają szkodliwe dla zdrowia bakterie – stanowi to szczególne udogodnienie dla osób cierpiących na alergię. 
  • Ssawka szczelinowa – umożliwia efektywne odkurzanie trudno dostępnych miejsc, nie tylko zagłębień w kanapach czy fotelach, ale również świetnie sprawdzi się do odkurzania wnętrza samochodu.

Dobre modele odkurzaczy stojących to jednocześnie poręczne odkurzacze ręczne. Wystarczy odłączyć rurę ze szczotką, by urządzenie przekształciło się w model ręczny, który będzie idealny do czyszczenia kanap, blatów, łóżek czy tapicerek samochodowych. 

Odkurzacz pionowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając odkurzacz pionowy dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka jego parametrów, które sprawią, że codzienne sprzątanie stanie się nie tylko efektywne, lecz także komfortowe i przyjemne. Do najważniejszych z nich należy:

  • Czas pracy – do najbardziej wydajnych modeli odkurzaczy bezprzewodowych należą urządzenia zapewniające ponad 40 minut pracy na jednym ładowaniu baterii.
  • Napięcie, z jakim pracuje akumulator – najmocniejsze modele pionowe zapewniają efekty sprzątania porównywalne z tradycyjnymi odkurzaczami sieciowymi. Należy do nich odkurzacz pionowy o mocy powyżej 30 V.
  • Czas ładowania – im jest krótszy, tym lepiej. Istnieją modele wyposażone w stację dokującą, która dba o to, aby sprzęt był zawsze gotowy do użycia. Zaletą stacji dokujących jest to, że można ją umieścić na podłodze albo przymocować do ściany.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty