OpenUp!® – jak działa piekarnik wyposażony w taką funkcję?

07-02-2020

Przygotowywanie potraw w piekarniku powinno być nie tylko proste, ale również wygodne. Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, firma Amica wprowadziła innowacyjną funkcję OpenUp!®. Jak działa piekarnik z tym udogodnieniem i w jaki sposób ułatwia pracę w kuchni?

OpenUp!® – jak działa piekarnik wyposażony w taką funkcję?

Przyrządzenie smacznej potrawy wymaga nie tylko umiejętności kulinarnych, ale i odpowiedniego sprzętu. Nowoczesne urządzenia AGD oferują wiele użytecznych funkcji, które przyśpieszają proces przygotowywania dań. Choć każdy miłośnik gotowania wie, jak działa piekarnik parowy lub zwykły, niektóre sprzęty mają dodatkowe udogodnienia, które ułatwiają nie tylko samo pieczenie, ale nawet proces umieszczania potrawy wewnątrz urządzenia. Pod tym względem warto zwrócić uwagę na piekarniki firmy Amica z linii Q-type i X-type, które zostały wyposażone w nowoczesną technologię OpenUp!®.

Jak działa piekarnik z funkcją OpenUp!®?

To, jak działa piekarnik, wydaje się oczywiste – należy go włączyć, rozgrzać do odpowiedniej temperatury, a następnie otworzyć i umieścić w jego wnętrzu przygotowywaną potrawę. Choć obsługa piekarnika wydaje się bardzo prosta, w niektórych sytuacjach można napotkać na pewne przeszkody. Warto na chwilę zatrzymać się przy kwestii otwierania sprzętu, co wbrew pozorom wcale nie musi być takie łatwe, zwłaszcza gdy mamy zajęte obie ręce. Co zatem zrobić w sytuacji, gdy trzymamy dużą blachę z ciastem lub ciężką brytfankę z pieczenią? Nie zawsze możliwe jest skorzystanie z pomocy kogoś z domowników. Oczywiście można spróbować poradzić sobie samodzielnie z tym problemem. Wystarczy jednak chwila nieuwagi czy jeden nieprzemyślany ruch, a naczynie z pieczołowicie przygotowaną potrawą może znaleźć się na podłodze. Kulinarnej katastrofie łatwo jednak zapobiec. Mając świadomość tego, że gotowanie powinno być maksymalnie wygodne, firma Amica wprowadziła innowacyjną technologię OpenUp!®. Dzięki temu rozwiązaniu zamknięte drzwi urządzenia nigdy więcej nie będą już stanowiły problemu.

Jak działa piekarnik z funkcją OpenUp!®? Udogodnienie to oznacza po prostu automatyczne otwieranie drzwiczek. Dzięki specjalnej konstrukcji rączki sprzętu nie trzeba jej ciągnąć do siebie – zamiast tego uchwyt wystarczy delikatnie dotknąć. Można to zrobić np. łokciem, nadgarstkiem czy barkiem. Piekarnik otworzy się sam, a my nie musimy się gimnastykować z przekładaniem blachy z potrawą z ręki do ręki.

Programy w piekarniku i dodatkowe funkcje – komu przyda się udogodnienie OpenUp!®?

Piekarnik z funkcją OpenUp!® przyda się tak naprawdę w każdym domu. Na pewno docenią ją osoby, które mieszkają w pojedynkę i nie mają możliwości skorzystania z pomocy drugiej osoby podczas gotowania i pieczenia. Automatycznie otwierane drzwi piekarnika znacząco ułatwią im działalność kulinarną.

Rozwiązanie OpenUp!® sprawdzi się równie dobrze w mieszkaniu pełnym domowników – w końcu nie w każdym momencie można skorzystać z ich pomocy. Technologia ta przydaje się też w przypadku organizowania dużych imprez, spotkań ze znajomymi lub przyjęć świątecznych. W chaosie i ferworze kulinarnych działań na kuchennym stole czy półkach często znajduje się mnóstwo naczyń i składników potraw. W takiej sytuacji otworzenie klasycznych drzwiczek piekarnika staje się jeszcze trudniejsze, ponieważ niełatwo jest znaleźć miejsce na odłożenie dania. Funkcja OpenUp!® rozwiązuje wszystkie te problemy i w znaczący sposób ułatwia poruszanie się w kuchni.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty