Organizacja imprez w domu krok po kroku

12-12-2019

Impreza w domu to doskonała okazja do zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Na przyjęcie warto jednak się przygotować i zadbać o odpowiednie menu na imprezę w domu, a także o dekorację wnętrza.

Organizacja imprez w domu krok po kroku

Przygotowanie przyjęcia nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza w przypadku imprezy okolicznościowej, takiej jak urodziny, komunia dziecka lub rocznica ślubu. W takiej sytuacji, duże znaczenie ma odpowiednia organizacja i zaangażowanie. 

Organizacja imprezy w domu: zaproś gości i przygotuj menu

Wyprawienie imprezy w domu to zwykle duże wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które robią to po raz pierwszy. Ważne jest przygotowanie planu w formie harmonogramu działań, a następnie trzymanie się go. W ten sposób będziemy mieli wszystko pod kontrolą. Pierwszym krokiem jest zrobienie listy gości i zaproszenie ich. W przypadku oficjalnych przyjęć najlepiej wysłać zaproszenia pocztą, jeśli jednak organizujesz zwyczajną imprezę towarzyską w domu, możesz zadzwonić do znajomych lub wysłać im SMS-y. Duże znaczenie ma otrzymanie od gości potwierdzenia obecności tydzień lub dwa przed planowanym przyjęciem. Dzięki temu wiadomo, ile składników na potrawy musimy kupić, a także czy trzeba np. pożyczyć dodatkowe krzesła. Kolejnym krokiem jest ustalenie menu na imprezę w domu. Powinno się wziąć pod uwagę preferencje gości, czyli przygotować zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie. W przypadku wegan sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, jednak możesz znaleźć odpowiednie przepisy w Internecie. Przygotowując listę potraw, warto sprawdzić swój sprzęt AGD i ocenić jego stan. Być może organizacja imprezy stanie się pretekstem do zakupu nowych urządzeń do kuchni. W takim wypadku należy wziąć pod uwagę nowoczesne sprzęty, takie jak piekarniki parowe z możliwością czyszczenia pirolitycznego, a także płyty indukcyjne i okapy wyposażone w użyteczne  rozwiązania. Zakup sprzętu AGD można też rozważyć w sytuacji, gdy konieczne jest odświeżenie kuchni i stworzenie nowocześniejszego wnętrza. Kolejny ważny element przed organizacją przyjęcia w domu stanowi zadbanie o inne kwestie techniczne, czyli sprawdzenie, ile znajduje się w domu par sztućców, krzeseł, talerzy. Takie rzeczy można dokupić albo pożyczyć od rodziny lub sąsiadów. 

Organizacja imprezy w domu: zadbaj o detale i baw się dobrze

Mniej więcej tydzień przed planowanym przyjęciem warto jeszcze raz sprawdzić listę gości i dowiedzieć się, kto będzie na imprezie. Jeśli niektóre zaproszone osoby nie dały żadnej odpowiedzi, można do nich zadzwonić i dopytać. Organizując imprezę rodzinną, należy wcześniej sprawdzić, czy między gośćmi nie występują żadne spory. W takim przypadku lepiej posadzić osoby skonfliktowane jak najdalej od siebie. Przygotowania do przyjęcia powinno się rozpocząć kilka dni wcześniej i kupić wszystkie potrzebne składniki. Warto także dokładnie posprzątać dom i zadbać o detale, takie jak nastrojowa muzyka, świece na stole, odpowiedni alkohol lub inne napoje. Ostatnim krokiem jest przygotowanie potraw, jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że niektóre dania musimy zrobić już wcześniej (np. marynować mięso w lodówce przez noc). W dniu imprezy powinno się także zadbać o ładne dekoracje, np. serwetki na stole. Dobrze również zadbać o własny wygląd – wybrać się do fryzjera lub kosmetyczki, a także wyjąć z szafy wyjątkowy garnitur lub sukienkę. Organizacja imprezy w domu opiera się więc na dobrym planie oraz zaangażowaniu. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty