Ozdoby do kuchni – jak udekorować wnętrze?

17-02-2020

W kuchni spędza się bardzo dużo czasu. Aby uprzyjemnić sobie te chwile, warto postawić nie tylko na dobry sprzęt AGD, lecz także na dekoracje, które wprowadzą do wnętrza przytulną atmosferę. Ozdoby do kuchni urozmaicają wygląd pomieszczenia i nadają mu niepowtarzalnego charakteru.

Ozdoby do kuchni – jak udekorować wnętrze?

W kuchni zawsze dużo się dzieje – krojenie, gotowanie, pieczenie... Miejsce to powinno być zatem urządzone w sposób wygodny i praktyczny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby nieco je ozdobić. Wybierając dekoracje do kuchni, warto pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością i niepotrzebnie nie zagracić wnętrza.

Świąteczne ozdoby do kuchni

Świąteczne dekoracje kuchenne pomagają wprowadzić magiczną atmosferę i umilają kulinarne przygotowania. W okresie bożonarodzeniowym warto więc postawić na tematyczne ozdoby. Można przygotować je samodzielnie lub kupić w sklepie – wybór produktów jest naprawdę szeroki.

Ozdoby świąteczne, którymi warto przystroić kuchnię, to m.in. stroiki. Stawia się je na parapecie lub stole, wiesza w oknie albo drzwiach. Należy pamiętać, aby nie kłaść ich w pobliżu płyty gazowej, gdyż grozi to zapaleniem się elementów dekoracji. Jeżeli jednak korzystamy z nowoczesnej płyty indukcyjnej, nie stanowi to problemu. Taki sprzęt jest bezpieczny, a przy tym ułatwia gotowanie, umożliwiając szybkie przygotowywanie potraw nawet w dużych garnkach.

Warto również pomyśleć o ozdobach świątecznych na okno. Aby nadać wnętrzu przytulnej atmosfery, wystarczy powiesić dekoracyjne firanki lub zasłony z motywami bożonarodzeniowymi. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić klimat świąt, na karniszach można przyczepić ledowe lampki lub własnoręcznie zrobioną girlandę. Takie dekoracje kuchenne są niezwykle efektowne.

Uniwersalne dekoracje do kuchni

Poza okresem świątecznym warto wybrać ozdoby do kuchni, które są nie tylko ładne, lecz także funkcjonalne. Dekorowanie wnętrza tak naprawdę rozpoczyna się już od wyboru mebli i sprzętu. W przypadku urządzeń AGD estetyczny wygląd pomieszczenia zapewnią produkty z linii Q-type. Są proste i minimalistyczne, a przez to także stylowe i eleganckie. Zapewniają wygodę oraz pomagają w szybkim i łatwym przyrządzaniu potraw.

Jeśli chodzi o mniejsze elementy wystroju, to warto zwrócić uwagę, aby ozdoby na szafki kuchenne lub blaty również były użyteczne. Dobrze sprawdzą się dekoracyjne pojemniki na produkty spożywcze, np. drewniany lub metalowy chlebak, tzw. przyprawnik, czyli stelaż ze szklanymi pojemnikami na przyprawy, a także słoiki na makaron lub mąkę. Trzeba przy tym pamiętać, że ozdoby na blat kuchenny powinno być łatwo utrzymać w czystości.

Efektowne dekoracje na stół w kuchni to m.in. elegancka cukiernica, wymyślna solniczka i pieprzniczka, a także waza lub misa do przechowywania owoców i warzyw. Ich styl zależy od gustu i preferencji właściciela mieszkania.

Ciekawie prezentują się też użyteczne ozdoby do kuchni na parapet. To przede wszystkim dekoracyjne doniczki na zioła. Nie tylko ładnie wyglądają, lecz także umożliwiają uprawę własnych roślin, które w każdej chwili można wykorzystać podczas gotowania.

Ozdoby na ścianę do kuchni – co warto wybrać?

Wśród ozdób na ścianę do kuchni królują różnego typu plakaty i grafiki lub zdjęcia. Ich tematyka najczęściej związana jest z kulinariami, dlatego zawierają m.in. grafiki kawy, herbaty, naczyń, owoców i warzyw, a także dań (np. pizzy). Aby takie dekoracje ścienne do kuchni prezentowały się estetycznie, nie należy przesadzać z ich ilością.

Ciekawe ozdoby na ścianę w kuchni to także dekoracyjne talerze. Trzeba dokładnie je zamocować, najlepiej na specjalnych zawieszkach, które dostępne są np. w Internecie. Można też wyeksponować inne naczynia kuchenne, np. miedziane rondle. Wystarczy powiesić je na ozdobnym relingu.

Użyteczne ozdoby do kuchni na ścianę to również wszelkiego typu tablice (kredowe lub magnetyczne), na których można umieszczać różne rysunki i napisy, a także informacje dla pozostałych domowników. W pomieszczeniu warto też zawiesić ozdobny zegar.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty