Ozdoby świąteczne na okno – pomysły na dekoracje

29-01-2020

Boże Narodzenie to dla wielu osób prawdziwie magiczny czas. Aby podkreślić jego niezwykłą atmosferę, warto odpowiednio przystroić mieszkanie. Pomogą w tym m.in. ozdoby świąteczne na okno. Można umieścić je w różnych pomieszczeniach – nie tylko w salonie, ale też np. w kuchni.

Ozdoby świąteczne na okno – pomysły na dekoracje

Dekoracje świąteczne kojarzą się głównie z przystrajaniem wigilijnego stołu lub ubieraniem choinki. Ten wyjątkowy czas w roku sprzyja jednak wykazaniu się większą kreatywnością. Chcąc jeszcze ładniej zaaranżować wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego klimatu, warto zdecydować się na ozdoby bożonarodzeniowe na okno. Popularne dekoracje można kupić w sklepie lub zrobić je samemu.

Ozdoby świąteczne na okno – jak udekorować kuchnię?

W okresie świątecznym dużo czasu poświęca się na przygotowywanie pysznych dań dla całej rodziny. Pomagają w tym różne sprzęty AGD, m.in. piekarnik parowy z systemem SoftSteam lub FullSteam, wyróżniający się gotowymi programami pieczenia. W jednym urządzeniu bez trudu można przyrządzić iście królewską kolację – zarówno puszyste i dobrze wypieczone ciasto, jak i domowy chleb z chrupiącą skórką lub zdrową rybę. Aby umilić sobie chwile spędzone w kuchni, warto jednak odpowiednio zaaranżować jej wnętrze. Pomogą w tym ozdoby świąteczne na okno, które wprowadzą do pomieszczenia odrobinę magii.

Ciekawe ozdoby do kuchni to wszelkiego typu okolicznościowe firany i zasłony. Ich kolorystyka oraz wzory powinny odpowiadać tematyce Bożego Narodzenia – dobrze sprawdzą się takie barwy jak: czerwona, biała, zielona i złota, a także motywy gwiazdek, choinek, prezentów, śnieżynek czy reniferów. Co ważne, takie ozdoby bożonarodzeniowe na okno są nie tylko ładne, ale i użyteczne. Aby wzmocnić dekoracyjny efekt, na karniszu wystarczy zawiesić lampki choinkowe.

Inne dekoracje świąteczne na okno w kuchni to samoprzylepne naklejki – można dostać je w wielu sklepach. Przedstawiają najczęściej śnieżynki, bałwanki, bożonarodzeniowe drzewka czy postać Mikołaja. Kupując kilka ozdób, samodzielnie można stworzyć z nich oryginalny obrazek. Takie dekoracje świąteczne w oknie prezentują się niezwykle efektownie, ponieważ wyglądają jak ręcznie malowane.

Ozdoby bożonarodzeniowe na okno w salonie

Podobne ozdoby bożonarodzeniowe na okno można też umieścić w salonie. W pokoju, w którym przyjmuje się gości, warto postawić na dużą liczbę lampek. Sprawdzą się w tym celu zarówno zwykłe światełka ledowe, jak i tzw. cotton balls występujące w różnych kolorach. Tego typu świecące ozdoby świąteczne na okno z pewnością nadadzą wnętrzu przytulności i wprowadzą do niego wyjątkową atmosferę.

Ładna i efektowna ozdoba świąteczna na okno to także okrągły stroik. Można powiesić go na jutowym sznurku o rustykalnym wyglądzie. Doskonale sprawdzą się zawieszki w kształcie mikołajów, aniołków czy bałwanków. Inne atrakcyjne dekoracje świąteczne na okno to girlandy z motywami gwiazdek lub sopli lodu.

Warto pamiętać, że dekoracja świąteczna okna obejmuje też parapet. Często stawia się na nim nastrojową latarenkę o ażurowych ściankach, a także rośliny (najlepiej tzw. gwiazdy betlejemskie) w ozdobnych doniczkach przystrojonych kokardami lub w motywy świąteczne.

Własnoręcznie robione dekoracje świąteczne na okno – z czego je wykonać?

Część bożonarodzeniowych dekoracji można wykonać samodzielnie. Wśród nich królują ozdoby świąteczne z papieru. Często są to wielobarwne łańcuchy lub tematyczne zawieszki, np. ażurowe gwiazdki. Warto wykonać je wraz z dziećmi, dla których proces tworzenia dekoracji będzie doskonałą zabawą.

Ozdoba świąteczna na okno DIY to również stroik. Do jego wykonania potrzebna będzie wiklina lub drut, gąbka florystyczna oraz wybrane dekoracje, np. żywy świerk, wstążki, bombki czy szyszki. Na oknie można także zawiesić samodzielnie wykonane materiałowe zawieszki (np. z filcu) lub jadalne pierniczki, które są nie tylko efektowne, ale również aromatyczne, dzięki czemu nadają wnętrzu niezwykłego zapachu.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty