Piekarnik i kuchenka mikrofalowa w jednym, czyli piekarnik kompaktowy – wysoka funkcjonalność w małym rozmiarze

25-06-2019

Wydaje Ci się, że urządzenia o mniejszych rozmiarach potrafią mniej niż klasyczne piekarniki? Nic bardziej mylnego! Piekarniki kompaktowe łączą w sobie to, co najlepsze w dużych piekarnikach z zaletami mikrofalówek, a nawet… grilla. Mnóstwo przydatnych funkcji, duża moc i optymalny rozmiar pozwalają osiągnąć zdumiewające rezultaty w kuchni. Korzystaj z wygodnych funkcji i ciesz się swobodą podczas przygotowywania posiłków. Sprawdź, co potrafią piekarniki kompaktowe.

Piekarnik i kuchenka mikrofalowa w jednym, czyli piekarnik kompaktowy – wysoka funkcjonalność w małym rozmiarze

Piekarniki kompaktowe – możliwości jak w tradycyjnych piekarnikach

Piekarniki kompaktowe wyposażono w najważniejsze funkcje charakterystyczne dla tradycyjnych, dużych piekarników. Są to m.in.:

  • Termoobieg – ta funkcja pozwala na dokładne podgrzewanie, gotowanie czy pieczenie dań. Dzięki termoobiegowi temperatura wewnątrz piekarnika kompaktowego jest rozprowadzana równomiernie, a potrawy są doskonale przyrządzone – ciepłe na zewnątrz i w środku, bez ryzyka przypalenia wierzchu dania.
  • Gotowe programy – nie musisz zastanawiać się, jaką moc urządzenia wybrać i na jaki czas wstawić potrawę do piekarnika. Wystarczy, że wybierzesz jeden z automatycznych programów, stworzonych przy współpracy z zawodowymi kucharzami. Piekarnik dopasuje parametry tak, aby danie, które chcesz przyrządzić, było soczyste, miękkie i doskonale wypieczone. To łatwy i wygodny sposób na przygotowywanie wielu potraw.
  • SoftClose – dzięki specjalnej konstrukcji zawiasów drzwi wyhamowują tuż przed zamknięciem – nie trzaskają i nie hałasują, a do tego minimalizują ryzyko przytrzaśnięcia palców. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo.
  • Blokada ChildLock – zapobiega przed przypadkowym włączeniem lub wyłączeniem piekarnika, a także przed zmianą ustawień w trakcie pieczenia. Możesz bez przeszkód przetrzeć obudowę piekarnika w trakcie jego pracy. Nie musisz też martwić się o bezpieczeństwo dzieci. Aby włączyć lub wyłączyć blokadę ChildLock, wystarczy wybrać odpowiednią kombinację przycisków na panelu sterującym.

To jednak nie wszystkie funkcjonalności, w jakie zostały wyposażone piekarniki kompaktowe. Sprawdź, co jeszcze potrafią.

Moc i funkcjonalność mikrofalówki

Oprócz funkcjonalności tradycyjnych piekarników, piekarniki kompaktowe zostały też wyposażone w rozwiązania charakterystyczne dla kuchenek mikrofalowych. Dzięki temu praca w kuchni jest jeszcze łatwiejsza, szybsza i przyjemniejsza. Oto kilka przykładów:

  • Obrotowy talerz – postaw danie na talerzu, wybierz odpowiednie ustawienia, zamknij drzwi piekarnika i nie martw się o nierównomierne podgrzanie potrawy. Dzięki temu, że danie w trakcie podgrzewania obraca się wokół własnej osi, masz pewność, że będzie idealnie podgrzane z każdej strony i w środku.
  • Rozmrażanie czasowe – idealne do szybkiego rozmrażania większych porcji mięsa czy ryb. Wystarczy, że ustawisz czas pracy urządzenia, a w ciągu kilku chwil jedzenie zostanie dokładnie rozmrożone. Ta funkcja pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale także uniknąć rozwoju bakterii, które mogą namnażać się podczas tradycyjnego rozmrażania.
  • Rozmrażanie wagowe – jeśli nie wiesz, jak długo potrawa powinna się rozmrażać, możesz wybrać opcję rozmrażania wagowego. W tym przypadku należy ustawić wagę rozmrażanej potrawy, a urządzenie samo dobierze moc i czas pracy. Dzięki temu zamarznięte danie będzie szybko rozmrożone, bez ryzyka jego przegrzania.

Piekarnik z funkcją mikrofalówki to sprzęt, dzięki któremu zaoszczędzisz czas, przygotujesz pyszne dania, rozmrozisz i podgrzejesz jedzenie, a także zaoszczędzisz miejsce w kuchni.

Grillowanie w piekarniku kompaktowym? Nic prostszego!

Piekarnik kompaktowy pozwala nie tylko na przyrządzanie pysznych pieczeni, ciast czy pizzy, a także na podgrzewanie i rozmrażanie dań. Dzięki temu urządzeniu przygotujesz też pyszne, chrupiące dania, niczym z tradycyjnego grilla. Możesz grillować o każdej porze roku i cieszyć się soczystym, chrupkim i zdrowym jedzeniem.

To nie koniec! Inne użyteczne rozwiązania piekarników kompaktowych

W piekarnikach kompaktowych Amica wykorzystano sprytne rozwiązanie, które zapobiega powstawaniu trudnych do usunięcia śladów palców na obudowie. TouchFree, bo o tym mowa, to specjalna powłoka, którą pokryto powierzchnię urządzenia. Dzięki niej możesz dotykać obudowy urządzenia bez obaw o nieestetyczne plamy. Pozwoli Ci to też zaoszczędzić czas potrzebny na czyszczenie sprzętu.

Innym, sprytnym rozwiązaniem wykorzystanym w piekarnikach kompaktowych Amica jest sterowanie sensorowe. Nie musisz już korzystać z mechanicznych przycisków czy tradycyjnych pokręteł. Piekarnikiem steruje się przy pomocy czujników wbudowanych pod płaską powierzchnię panelu sterującego.  Sterowanie sensorowe pozwala szybciej znaleźć wybrane funkcje i ustawić parametry pracy urządzenia, a także utrzymać sprzęt w czystości.

Piekarniki kompaktowe to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą zastąpić kilka sprzętów kuchennych. Oprócz wymienionych wcześniej rozwiązań mogą być też wzbogacone o funkcjonalne szuflady grzejne, które służą nie tylko do podgrzewania naczyń czy utrzymywania odpowiedniej temperatury potraw. W szufladach grzejnych możesz też rozmrażać i przygotowywać przeróżne dania, roztapiać czekoladę, przyrządzać domowy, naturalny jogurt, a nawet sterylizować dziecięce butelki. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat szuflad grzejnych? Zapoznaj się z tym wpisem. Zapraszamy!

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty