Płyty indukcyjne – wygodne, szybkie i nowoczesne gotowanie

30-09-2019

W nowoczesnej kuchni liczą się inteligentne rozwiązania. Warto decydować się na płyty indukcyjne zaprojektowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie. Jakie funkcje sprawiają, że urządzenia tego typu doskonale nadają się do rodzinnego gotowania?

Płyty indukcyjne – wygodne, szybkie i nowoczesne gotowanie

Działanie płyty indukcyjnej oparte jest na zmiennym polu magnetycznym, którego strumień przenika przez podstawę garnków z metalu ferromagnetycznego, powodując wydzielanie ciepła. Efektem jest szybkie podgrzewanie potraw i możliwość skrócenia czasu przeznaczonego na gotowanie. Czym jeszcze wyróżniają się płyty indukcyjne?

Dlaczego warto wybrać płytę indukcyjną?

Spośród płyt grzejnych zasilanych energią elektryczną to właśnie płyty indukcyjne cieszą się największą popularnością jako rozwiązanie odpowiadające potrzebom wszystkich, którym zależy na komfortowym gotowaniu w domu. Podstawową zaletą tego typu urządzeń jest oszczędność energii elektrycznej i skrócenie czasu gotowania. Płyta indukcyjna pozwala także na dopasowanie powierzchni grzania do wielkości i kształtu garnka. Nowoczesne płyty indukcyjne wyróżniają się funkcją FlexiSpace – to kwadratowe cewki indukcyjne, które umożliwiają wykorzystanie większej powierzchni grzewczej. Pomocna jest także funkcja AutoBridge, która łączy pola w jedno większe, kiedy jest taka potrzeba. Garnki duże, prostokątne i owalne nie stanowią już problemu – każdy z nich jest ogrzewany dokładnie tak, jak powinien. Cena płyty indukcyjnej zazwyczaj jest wyższa niż płyty ceramicznej, jednak poniesiony koszt może się zwrócić poprzez oszczędność energii. Nie bez znaczenia jest także poprawa komfortu pracy w kuchni oraz bezpieczeństwa.

Przydatne funkcje

Oczekiwanie na zagotowanie się wody na makaron może dłużyć się w nieskończoność, a wykonanie pozornie szybkiego dania nieraz zajmuje cały wieczór. Co zrobić, by gotowanie nie stało się frustrujące? Przede wszystkim warto korzystać z nowinek technologicznych ułatwiających pracę w kuchni. Niektóre modele płyt indukcyjnych posiadają funkcję PowerBooster, dzięki której można znacznie skrócić czas przygotowywania potraw –woda zagotuje się w mniej niż 3 minuty! Aby korzystanie ze sprzętu było nie tylko szybkie, ale także wygodne, w płytach zamontowano intuicyjny system sterowania. EasySelect umożliwia kontrolę nad czterema garnkami jednocześnie, a każde pole ma przypisany osobny slider umożliwiający sterowanie temperaturą. Nie ma prostszego sposobu na zapanowanie nad obiadem składającym się z kilku potraw. Z kolei funkcja Hob&Go polega na automatycznym uruchomieniu pola grzewczego w momencie, gdy stawiasz na nim garnek – musisz tylko wybrać moc grzania. Funkcjonalna płyta indukcyjna ma oprócz klasycznego minutnika także timer, który po upływie ustawionego czasu nie tylko wyemituje dźwięk, lecz także wyłączy pole grzewcze. Dla właściwej estetyki kuchni warto wybierać modele, które mają możliwość zabudowy na równo z kuchennym blatem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Płyty indukcyjne powodują, że ogrzewa się wyłącznie podstawa garnka, natomiast powierzchnia wokół pozostaje zimna. Przypadkowe dotknięcie płyty nie grozi więc poparzeniem, a woda czy mleko, które wykipi i wyleje się wokół, nie będzie się przypalać. Płyty indukcyjne przeznaczone do zabudowy mogą być wyposażone w ProBaby System™, który pozwala na zachowanie bezpieczeństwa w domach, w których przebywają małe dzieci. Funkcja ChildLock zabezpiecza urządzenie tak, by ciekawskie maluchy nie były w stanie go samodzielnie włączyć. Przyda się także podczas czyszczenia płyty – nie musisz się martwić, że coś się uruchomi samo podczas przecierania. Światełko wskaźnika HeatControl informuje natomiast o tym, że pole grzewcze jeszcze nie wystygło. Dopiero gdy zgaśnie, możemy mieć pewność, że powierzchnia jest całkowicie zimna, a płyta nie stwarza zagrożenia dla dzieci.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty