Pomysły na świąteczne prezenty, które pomagają zapanować nad domowym chaosem

04-12-2018

Co roku ten sam dylemat – co wybrać na bożonarodzeniowe upominki dla bliskich. Piękne czy praktyczne? To pytanie zadajemy sobie najczęściej. Dla tych, którzy nie lubią tracić czasu na wałęsanie się po zatłoczonych centrach handlowych, przygotowaliśmy listę upominków z kategorii użyteczne, stworzonych po to, aby odczarowywać codzienność i wyręczać w domowych obowiązkach.

Pomysły na świąteczne prezenty, które pomagają zapanować nad domowym chaosem

1.  Dla wielbicieli zdrowego stylu życia 

Smażenie i pieczenie odchodzą do lamusa, wkraczamy na wyższy poziom gotowania bez stania przy garnkach i bez wielkiego bałaganu. Przygotowywanie posiłków na parze pozwala zachować nie tylko naturalny kolor i smak, ale przede wszystkim witaminy oraz cenne składniki odżywcze! Jak działa parowar? W skrócie – gorąca para przenika przez potrawy i wydostaje się na zewnątrz. Do gotowania nie używa się tłuszczu, dzięki czemu posiłki są lekkostrawne, delikatne i mniej kaloryczne. Parowar posiada niezależne komory, w których w tym samym momencie, z wykorzystaniem innych programów, można przygotować różne potrawy. Teraz czas na prawdziwą magię – parowar automatycznie opóźnia moment uruchomienia krótszego programu gotowania i dostosowuje czas pracy do programu trwającego dłużej. W efekcie pełnowartościowy posiłek jest gotowy na czas, a przygotowanie rodzinnego obiadu nie wymyka się spod kontroli.  

Taki prezent na pewno spodoba się osobom, które mają bzika na punkcie zdrowej diety, ale nie mogą sobie pozwolić na spędzanie w kuchni długich godzin. Gotowanie na parze docenią też rodzice maluchów, których dieta powinna być lekka, ale superwitaminowa.  

 2. Dla alergików  

Człowiek wdycha powietrze średnio ponad 25 tysięcy razy na dobę. Utrzymywanie domu w czystości i częste wietrzenie pomieszczeń – rutyna alergika. Najprościej rzecz biorąc, chodzi o to, żeby zminimalizować kontakt z kurzem, w którym aż roi się od mikroskopijnych roztoczy, sprawców całego zamieszania. Na rynku dostępne są rozwiązania, które choć nie likwidują alergenów całkowicie, ułatwiają walkę z nimi. Pierwszą propozycją są oczyszczacze powietrza, które nie tylko informują o aktualnym stężeniu groźnych cząsteczek PM 2,5, ale też usuwają małe zanieczyszczenia, bakterie i niektóre wirusy. Kolejna propozycja, pogromca brudu do zadań specjalnych, to odkurzacz, wyposażony w filtr HEPA (skrót od: High Efficiency Particulate Air), który sprząta i dezynfekuje powietrze. Jak to się dzieje? Trzywarstwowy filtr zbudowany ze spiekanego szkła zatrzymuje nawet 99.97% zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, w tym kurz, komórki bakterii, pierwotniaków i grzybów. Na rynku coraz częściej dostępne są odkurzacze bezworkowe, które jeszcze bardziej ograniczają ilość pyłków, korzystając z wkładu cyklonowego.  

Taki upominek będzie idealny dla wielbicieli błysku i blasku, którzy lubią mieć pod kontrolą dom i swoje zdrowie. Ucieszą się również amatorzy stylu życia eco, którzy na pewno zwrócą uwagę na proekologiczne rozwiązania, służące przyrodzie.  

 3. Dla zapracowanych 

Setki projektów, życie w trybie dom-praca-dom i piętrzące się obowiązki. A w tym wszystkim trzeba się jakość odnaleźć – pić, jeść, spać. Jak maksymalnie ułatwić życie pracusiowi? Sprawić mu pod choinkę blender kielichowy, który w mig zmiksuje pożywny posiłek! Dzięki temu czas poświęcony na gotowanie zostanie zmniejszony do minimum (szybko i wygodnie!), a posiłki będą smaczne i bogate w to, co najbardziej wartościowe (zdrowo!). Nowoczesne blendery są urządzeniami wielozadaniowymi: funkcja IceCrush umożliwia bezpieczne kruszenie lodu, funkcja Pulse – mielenie twardych produktów np. orzechów, funkcja Smoothie – przygotowanie kremowych koktajli. Kielich blendera wykonany z odpornego na wysokie temperatury szkła HotSafe+ pozwala na blendowanie jeszcze gorących składników. Dzięki temu, gotując warzywa, nie trzeba czekać aż wystygną, aby przygotować sycącą zupę-krem.  

Z tego prezentu ucieszą się osoby ceniące sobie wolność. Blender to kuchenny pomocnik, który oszczędza czas i robi wrażenie; zmiksuje ekspresowy, stawiający na nogi koktajl jarmużowy i pokruszy lód do drinków podczas weekendowego spotkania z przyjaciółmi. Wiele funkcji w jednym urządzeniu!   

Szybkie tempo współczesnego życia coraz częściej wymusza na nas bardzo dobrą organizację dnia. Szukamy rozwiązań, które są praktyczne i nie komplikują wystarczająco już zagmatwanej codzienności. Nasze prezentowe inspiracje warto rozważyć szczególnie wtedy, kiedy zamiast kupować kilka niepotrzebnych upominków dla różnych członków rodziny, wolimy postawić na jeden porządny gadżet, z którego skorzysta zarówno mama, tata jak i dzieciaki. Jeśli zdecydujemy się sprezentować bliskiej osobie mały sprzęt AGD, zadbajmy o oryginalne opakowanie – do blendera można dorzucić np. pomarańcze i goździki, a karton owinąć ozdobną, bożonarodzeniową wstążką.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty