Sterowanie gestem w kuchni – użyteczne funkcje okapów kominowych w zasięgu Twojej ręki

23-07-2019

Prawdziwa kuchnia ma niewiele wspólnego z filmowymi czy reklamowymi obrazami, w których panuje niezmącony ład i porządek. Przygotowywanie posiłków nie jest pracą w sterylnych warunkach – zwłaszcza jeżeli gotowanie traktujesz jako świetną zabawę i angażujesz do niego rodzinę czy przyjaciół. Głośny śmiech niesie się po całym domu, mąka rozsypuje się na blacie, oliwa pryska z patelni, ręce oblepione są ciastem, zapach smażenia staje się coraz wyraźniejszy, więc… chcesz włączyć okap kuchenny. Czy musisz w tym celu przerywać zabawę? Nie! Poznaj sterowane gestem okapy Amica i przekonaj się, że zostały one stworzone właśnie z myślą o Tobie i Twojej kuchni.

Sterowanie gestem w kuchni – użyteczne funkcje okapów kominowych w zasięgu Twojej ręki

Sterowanie gestem – najwyższy poziom komfortu

Uruchomienie tradycyjnego okapu kuchennego wymagało Twojego dotyku – konieczne było wciśnięcie lub przesunięcie odpowiednich przycisków. Pora na zmiany! Przecież Twoje ręce zwykle podczas gotowania są zajęte, mokre lub pokryte pysznościami, które akurat przygotowujesz. Mycie lub wycieranie ich za każdym razem, kiedy chcesz uruchomić funkcje okapu, jest niezwykle uciążliwe. Dodatkowo, sprzyja powstawaniu trudnych do usunięcia zabrudzeń na powierzchni urządzenia. W jaki sposób eksperci Amica poradzili sobie z tym problemem? Przy pomocy funkcji Touchless – sterowanie gestem!

Nowoczesne okapy Amica zostały wyposażone w sensory reagujące na ruch. Wystarczy, że przesuniesz dłonią przed urządzeniem, by uruchomić je, zwiększyć lub zmniejszyć prędkość pracy, a nawet włączyć lub wyłączyć oświetlenie. Bez konieczności przerywania gotowania, bez wycierania rąk i bez brudzenia panelu sterowania okapu! Funkcja Touchless – sterowanie gestem pozwala Ci cieszyć się nieskrępowaną radością podczas przygotowywania posiłków.

Co ważne, okapy Amica mogą być sterowane również w tradycyjny, sensorowy sposób. To Ty decydujesz, która opcja jest bardziej komfortowa w danej chwili. Wybór zawsze należy do Ciebie!

Gotowanie bez nieprzyjemnych zapachów

Aromat świeżo pieczonego chleba lub ciasta, roznoszący się po całym domu, to czysta przyjemność. Zapach smażonej ryby lub mięsa duszonego w czosnku i cebuli, który przedostaje się do innych pomieszczeń, to jednak poważna uciążliwość, która może popsuć humory domowników i zmniejszyć ich apetyt. Jak możesz temu zapobiec? Uruchamiając okap Amica z innowacyjnym systemem pochłaniania obwodowego – FrameON.

W okapach Amica wszelkie opary pochłaniane są przez szczeliny pomiędzy panelami oraz krawędziami urządzenia. Zassane powietrze usuwane jest niezwykle szybko, cicho i wydajnie. Intensywne aromaty znikają w ciągu zaledwie kilku chwil, a Twój dom pachnie czysto i przyjemnie.

Okap

Okapy kominowe Amica wyróżniają się nie tylko najwyższą funkcjonalnością i najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale także zachwycającą estetyką. W urządzeniach zastosowano system potrójnego oświetlenia LED, które nadaje Twojej kuchni nowoczesny i przyjemny nastrój. Przy pomocy jednego gestu (lub tradycyjnie – używając sensora) uruchomisz trzy źródła światła, które doświetlą nie tylko powierzchnię roboczą blatu czy płytę, ale i pomieszczenie. Dzięki temu Twoja kuchnia będzie prezentować się niezwykle stylowo.

Okapy kominowe Amica to prawdziwa rewolucja w Twoim domu! Dzięki pełnemu zrozumieniu prawdziwych kuchennych potrzeb i problemów, a także zastosowaniu nowoczesnych technologii i osiągnięć nauki, okapy Amica wychodzą naprzeciw wszystkim Twoim oczekiwaniom. Wybierz model odpowiedni dla siebie i poznaj radość, jaką niesie niczym nieskrępowane i bezpieczne gotowanie – z bliskimi lub dla bliskich.

Zdrowe i czyste powietrze w Twojej kuchni

Smażenie czy grillowanie generuje nie tylko intensywne zapachy, ale także szkodliwe dla zdrowia substancje, takie jak formaldehydy czy aerozole tłuszczowe, rozprzestrzeniające się w powietrzu. Czy okap kuchenny może uchronić Ciebie i Twoich bliskich przed ich chorobotwórczym działaniem? Jak najbardziej! Wystarczy, że uruchomisz funkcję SmallFree – generatora ozonu, dostępną w okapach kominowych Amica i… odetchniesz pełną piersią – bez obaw o czystość i bezpieczeństwo powietrza w Twoim domu.

Generator ozonu rozkłada związki chemiczne o przykrym zapachu i szkodliwym dla zdrowia działaniu. Co ważne, substancje te nie są jedynie neutralizowane, a całkowicie usuwane z otoczenia. Powietrze w kuchni (i w całym domu) jest świeże, zdrowe, bezpieczne i pachnie niczym po wiosennej burzy.

Okap działa także antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Uruchom go w swojej kuchni i przekonaj się, jak pachnie zdrowie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty