Świeże owoce i warzywa zawsze pod ręką

06-07-2018

Czy można schować do lodówki i przechowywać w niej przez kilka, a nawet kilkanaście dni zapas świeżych warzyw i owoców? Krucha sałata do kanapek, świeże szparagi do risotto, soczyste maliny na deser – wszystko na wyciągnięcie ręki? To możliwe! Wystarczy postawić na godną zaufania lodówkę Amica.

Świeże owoce i warzywa zawsze pod ręką
Dlaczego potrzebujemy warzyw i owoców?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z lodówki wolnostojącej, czy też z lodówki do zabudowy, a także czy wolisz małe lodówki, czy też duże lodówki dwudrzwiowe, Twoja chłodziarka zawsze powinna być wypełniona warzywami i owocami. Dlaczego? Ponieważ są one źródłem niezbędnych do życia i zachowania dobrego zdrowia witamin i minerałów, a także zapewniają dobre samopoczucie i zgrabną sylwetkę. Tylko dzięki dużej ilości warzyw, uzupełnionych odpowiednią dawką owoców, będziesz cieszyć się długim życiem w zdrowiu. 

Poza tym warzywa i owoce to także… smak! Dania bogate w produkty roślinne są nie tylko zdrowe i pożywne, ale także smaczne, a do tego podnoszą walory estetyczne przygotowywanych posiłków. 

Zdrowa pokusa  

Widok kolorowych, świeżych warzyw i owoców przyprawia czasem o pozytywny zawrót głowy. Truskawki, jagody, maliny – może z cukrem i śmietaną, może w formie koktajlu, a może lodów? Botwinka, ogórki, rzodkiewki, koperek – czy już masz ochotę na chłodnik litewski? Zielony groszek i marchewka do tradycyjnego, polskiego obiadu? Na widok tych wszystkich dobrodziejstw natury nietrudno o pobudzenie ośrodka głodu i kupowanie wszystkiego, na co w danym momencie najdzie Cię ochota. Tylko co potem zrobić z tymi wszystkimi warzywami i owocami? 

Jak sprawić, żeby owoce i warzywa pozostały tak świeże, jak na straganie? Wykorzystaj Pojemnik VitControl Plus! 

Masz już w lodówce delikatne owoce, takie jak maliny, truskawki, wiśnie czy jagody, jednak czy przetrwają one w chłodziarce więcej niż 2-3 dni? A co z rzodkiewką, natką pietruszki czy sałatą? Czas, jaki mogą spędzić w zwykłej lodówce to około 72 godziny. Na szczęście na ratunek przychodzą lodówki wolnostojące Amica wyposażone w pojemniki VitControl Plus! 

Pojemnik VitControl Plus zapewnia trzy razy dłuższą (niż tradycyjne lodówki) żywotność warzyw i owoców. Najdelikatniejsze owoce pozostaną świeże przez tydzień, a pozostałe nawet przez kilkanaście dni. 

Jak działa pojemnik VitControl Plus wewnątrz chłodziarki Amica

Wewnątrz pojemnika wytwarza się środowisko odpowiednie dla przechowywania owoców i warzyw. Możesz samodzielnie dopasować poziom wilgotności do przechowywanych wewnątrz produktów. Ponadto taca FreshPad umożliwia swobodny przepływ powietrza wewnątrz pojemnika. Produkty nie przylegają bezpośrednio do dna, co stanowi ich dodatkowe zabezpieczenie. Dno pojemnika jest gładkie i wyposażone w specjalne otwory diamentowe, które umożliwiają odprowadzanie wilgoci z powierzchni warzyw i owoców. 

Jak korzystać z pojemnika VitControl w lodówkach Amica?

Kiedy pojemnik wypełniasz głównie owocami, przy pomocy suwaka możesz zwiększać dopływ powietrza, wietrząc pojemnik i odprowadzając z niego wilgoć. Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem warzyw, przy pomocy tego samego suwaka zmniejszysz przepływ powietrza i zachowasz odpowiedni poziom wilgotności. To takie proste!  

Warto wiedzieć! Najwyższej wilgotności potrzebują warzywa zielone, na przykład sałata, rukola czy liście szpinaku. 

Lodówki Amica z pojemnikiem FreshZone – świeżość mięsa i ryb

Lodówki Amica wyposażone są nie tylko w pojemniki VitControl Plus, ale także pojemnik FreshZone. Zapewniają one świeżość mięsom, rybom i wędlinom, dzięki niskiej temperaturze, która nie przekracza 3 stopni Celsjusza. 

Dzięki pojemnikom FreshZone oraz VitControl Plus zapewniasz sobie dostęp do świeżych, zdrowych i pysznych produktów śniadaniowych, obiadowych i kolacyjnych. Pozostaje Ci tylko wybrać ulubione składniki i wyczarować pyszne danie.  

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty