To nie magia, tylko technologia!

23-07-2018

Czy wiesz, że każdego roku wyrzucasz średnio 235kg jedzenia? Czy jesteś świadom/-a, że na świecie każdego roku marnuje się 1,3-1,6mld. ton jedzenia? Czy zdawałeś/-aś sobie sprawę z tego, że w Europie w śmietniku ląduje prawie 100mln. ton jedzenia, a w Polsce aż 9mln. ton? Mieszkam w dużym mieście, w Poznaniu. Codziennie na ulicach widuję ludzi, którzy nie mają co jeść; dzieci, które żebrzą oraz totalną biedotę dzielnicy Starego Miasta, gdzie żyję. Wszystkie patologie biorą się z dwóch czynników – wg mojej oceny – pierwsza to brak wyedukowania społecznego, a drugi ma swoje źródło w nędzy materialnej.

To nie magia, tylko technologia!

I myślę, że statystyki GUS-u to potwierdzają. Ostatnie dane zebrane na szeroką skalę są z roku 2014. (powołuje się na nie m.in. UNICEF), ale pokazują, że w rodzinach z czwórką dzieci i więcej ryzykiem skrajnego ubóstwa zagrożonych jest aż 48 proc. z nich! Z trójką dzieci połowa z tego, ale to wciąż potężny wskaźnik. Wg innego raportu GUS-u, ale już z br. na temat sytuacji materialnej Polaków w roku 2016., (robionego gł. pod kątem Programu 500+), wyszło że (tutaj cytat): Nadal w najgorszej sytuacji materialnej w 2016 r. były małżeństwa posiadające troje lub większą liczbę dzieci na utrzymaniu, których przeciętny dochód rozporządzalny na osobę był niższy o 28,7proc., a wydatki na osobę były niższe o 30,3proc. niż średnia krajowa (…).

Do researchu i odkrycia tych wszystkich danych oraz przemyśleń skłoniła mnie współpraca z firmą Amica, która zaprosiła mnie do opowiedzenia Tobie o jej najnowszej lodówce, która wyposażona w rewelacyjny system chłodzenia, pozwala przechowywać jedzenie od chwili jego zakupu (a konkretnie warzywa i owoce), przez okres trzy razy dłuższy. Dlaczego akurat tego typu spożywka jest tutaj na tapecie? Bo jak wynika z innego badania, tym razem przeprowadzonego przez Millward Brown (około połowy zeszłego roku), to właśnie – poza białym pieczywem (62 proc. w śmieciach) i wędlin (46 proc. wyrzucone) – do kosza trafiają w Polsce aż w 47 proc. owoce!

przeczytaj całość na: 90sekund.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty