Ty tu rządzisz, czyli gotowanie dostosowane do potrzeb

21-01-2019

Kuchnia – tutaj nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Czasem coś się przypali, czasem coś nie dogotuje. Jak radzić sobie z małymi kulinarnymi kryzysami? Na ratunek przychodzi płyta indukcyjna, która doskonale wie, czego potrzebujemy!

Ty tu rządzisz, czyli gotowanie dostosowane do potrzeb

Pauza na płycie  

Każdemu, nawet kulinarnemu mistrzowi, może zdarzyć się chwila roztargnienia w kuchni. Zapomnieliśmy o ważnym składniku potrawy, nie ma go w lodówce, nie ma w szafce, nie ma w spiżarni. To oznacza jedno – przerwę w gotowaniu i wycieczkę do sklepu, kiedy w garnku wszystko wrze! Co robimy? Tylko spokój może nas uratować, czyli… po prostu uruchamiamy na płycie funkcję Pauzy. Przerwa nie oznacza wstrzymania całej operacji gotowania, ponieważ płyta zapamiętuje każde ustawienie. Po powrocie z zakupami zwalniamy przycisk Pauza i gotujemy dalej, jak gdyby nigdy nic.   

Kiedy jeszcze Pauza może uratować nas w kuchni? Wtedy, gdy obiad jest już prawie gotowy, a goście jeszcze nie dotarli. Potrzeba tylko pięciu minut, żeby wszystko trafiło na stół, a my mamy przed sobą godzinę oczekiwania. Cóż, włączamy pauzę – dosłownie i w przenośni. Zyskany czas możemy poświęcić na spacer z psem albo lekturę!    

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się przypalić podgrzewaną potrawę z powodu zbyt wysokiej mocy grzania. Właśnie po to, by uniknąć takich sytuacji, w płytach indukcyjnych Amica zastosowano funkcję Podtrzymywanie ciepła. Wystarczy wybrać tę funkcję, a temperatura na wybranym polu grzewczym ustawiona zostanie na 65 ⁰C. Taka temperatura jest idealna do np. serwowania zup. Dzięki tej funkcji potrawa będzie zawsze gotowa do podania! 

  

Supergrzanie uruchomione! 

A co, jeśli stado głodnych domowników niecierpliwie wyczekuje obiadu, a my zapomnieliśmy o ugotowaniu ryżu? Przede wszystkim nie wpadamy w panikę! Z funkcją PowerBooster nerwy w kuchni są zawsze na wodzy. Dzięki zwiększeniu mocy grzania czas gotowania jest maksymalnie skrócony – doprowadzenie do wrzenia wody zajmie mniej niż 4 minuty. Krótszy czas gotowania czy smażenia, to także mniejsza strata cennych substancji odżywczych. Ucieszą się nie tylko ci, którym zależy na czasie, ale również osoby, które dbają o zdrową dietę!  

 

Płyta indukcyjna jest świetnym narządzeniem zarówno dla zapalonych kucharzy jak i weekendowych eksperymentatorów. Potrawy o niezwykłym smaku można przygotować szybciej, wykorzystując wszelkie funkcje, ułatwiające gotowanie czy smażenie. Nie trzeba się martwic o właściwą temperaturę, czas czy nawet rozmiar naczyń. W skrócie – to sprzęt kuchenny dopasowuje się do Ciebie, nie Ty do niego.  

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty