Układanie naczyń w zmywarce? To proste! Sprawdź, jak w łatwy sposób układać naczynia, by zmywanie było efektywne

23-05-2019

Zmywarka to urządzenie, dzięki któremu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii. Zwłaszcza jeżeli wybierzesz model gwarantujący doskonałe efekty i… będziesz korzystać z niego w optymalny sposób! Co to oznacza? Przede wszystkim odpowiednie układanie naczyń. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, aby zmywanie było jak najbardziej efektywne. Poznaj nową generację zmywarek wolnostojących i do zabudowy – Amica Generation V!

Układanie naczyń w zmywarce? To proste! Sprawdź, jak w łatwy sposób układać naczynia, by zmywanie było efektywne

Układanie naczyń w zmywarce – podstawowe zasady

Niedomyte naczynia, zaschnięte resztki jedzenia, porysowane szkło, zatkany filtr i odpływ, zmarnowany czas i pieniądze… Brzmi strasznie? Spokojnie! Każdego z tych problemów możesz uniknąć, układając naczynia w zmywarce w prawidłowy sposób. Wystarczy, że poznasz kilka najważniejszych zasad i wprowadzisz je w życie.

  • Pozbądź się resztek jedzenia – zanim włożysz naczynie do zmywarki, sprawdź, czy na jego powierzchni nie ma pozostałości po posiłku. Oczywiście nie chodzi o to, abyś płukał naczynia, zanim umieścisz je w urządzeniu – to zadanie należy do zmywarki. Pozbądź się jednak większych resztek jedzenia, które mogłyby zatkać filtr czy rury odpływowe i przyczynić się do awarii.
  • Zachowaj umiar – nie wkładaj do zmywarki zbyt dużej ilości naczyń. Pamiętaj, aby pomiędzy każdym talerzem zachować odstęp – w przeciwnym razie woda może mieć problem z dotarciem w odpowiednie miejsca. Co więcej, jeżeli naczynia będą na siebie nachodzić, zwiększa się ryzyko ich uszkodzenia podczas pracy zmywarki.
  • Sprawdź ramiona – kiedy Twoja zmywarka jest zapełniona naczyniami, upewnij się, czy nic nie blokuje jej ruchomych części. Możesz obrócić ramionami natryskowymi, by upewnić się, że nie uderzają w żadne z naczyń i mogą pracować bez przeszkód. Jeżeli po uruchomieniu zmywarki usłyszysz, że ramiona spryskiwaczy zahaczają o naczynia, zareaguj! Wstrzymaj pracę zmywarki i zmień ułożenie naczynia, które spowodowało problem.

W pełni wykorzystaj przestrzeń

Zmywarki Amica Generation V wyposażone zostały w szereg rozwiązań, które ułatwiają prawidłowe ułożenie naczyń. Wykorzystaj je! System Up&Down, umożliwiający zmianę położenia górnego kosza, pozwoli Ci uzyskać dodatkowe miejsce na wysokie naczynia. Dzięki składanym elementom w górnym i dolnym koszu możesz optymalnie wykorzystać całą przestrzeń zmywarki.

Górny kosz zmywarki – jakie naczynia w nim umieścić?

W górnym koszu zmywarki powinieneś umieścić naczynia o niewielkich rozmiarach, zabrudzone w lekkim lub średnim stopniu – kubki, szklanki, filiżanki, małe miseczki i talerzyki. Postaraj się, by naczynia były ułożone stabilnie i nie nachodziły na siebie. Wykorzystaj półeczki i silikonowe uchwyty, które ułatwią Ci prawidłowe ustawienie kieliszków.

Trzy poziomy czystości

Zmywarki do zabudowy oraz zmywarki wolnostojące Amica Generation V wyposażone są w dodatkową szufladę MaxiSpace3, w której wygodnie i szybko ułożysz sztućce. Rozwiązanie to gwarantuje nie tylko idealną czystość, ale także lepsze wykorzystanie przestrzeni – sztućce nie zabierają cennego miejsca w dolnym koszu zmywarki.

Układając sztućce, staraj się oddzielać srebro od stali. Jeżeli ułożysz sztućce wykonane z tych dwóch materiałów obok siebie, zwiększysz ryzyko ich rdzewienia.

Układanie naczyń w dolnym koszu zmywarki

Dolny kosz zmywarki to miejsce, w którym powinieneś umieścić duże naczynia, takie jak garnki, rondle, patelnie, półmiski czy talerze. Pamiętaj, by wszystkie głębokie naczynia układać do góry dnem – dzięki temu woda będzie mogła swobodnie dotrzeć we wszystkie ich zakamarki i nie będzie zatrzymywała się w ich wnętrzu.

Płaskie naczynia, takie jak talerze, umieszczaj pod skosem, pamiętając o zachowaniu odstępu.

Wysokie naczynia staraj się umieścić w bocznej części kosza, by nie zablokować pracy ramion natryskowych.

Sprawdzona technika + nowoczesna technologia

Przepis na doskonale czyste naczynia? Prawidłowe układanie naczyń i niezawodna zmywarka!

Niestety, nawet przestrzeganie wszystkich powyższych zaleceń, na niewiele się zda, jeżeli Twoja zmywarka jest nieefektywna – źle rozprowadza wodę, a detergent nie domywa naczyń.

Nie marnuj czasu i nie narażaj swojego portfela i nerwów na szwank! Wybierz zmywarkę Amica Generation V z innowacyjnym ramieniem natryskowym WaterSpinner, zapewniającym aż o 27% większą skuteczność mycia w trudno dostępnych miejscach. Zmywarki Amica dostępne są w wersji wolnostojącej oraz do zabudowy, dzięki czemu z łatwością wybierzesz model idealny do Twojej kuchni!

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty