Więcej niż podgrzewanie naczyń – funkcje szuflad grzejnych, o których nie wiedziałeś

25-06-2019

Funkcjonalności sprzętów kuchennych Amica coraz bardziej się rozszerzają i przenoszą na inne urządzenia. Oznacza to, że piekarnik może być jednocześnie kuchenką mikrofalową, a szuflada grzejna może podgrzewać nie tylko naczynia, ale też… jedzenie. Co jeszcze potrafią szuflady grzejne? Mogą rozmrażać potrawy czy umożliwiać przygotowywanie domowych jogurtów. Niemożliwe? A jednak! Sprawdź, czym są szuflady grzejne, jakie mają funkcje i jak mogą ułatwić Ci pracę w kuchni.

Więcej niż podgrzewanie naczyń – funkcje szuflad grzejnych, o których nie wiedziałeś

Sprytne, użyteczne rozwiązania w sprzętach kuchennych

Nowoczesne sprzęty kuchenne już dawno przestały pełnić tylko podstawowe funkcje, do jakich zostały stworzone. Urządzenia, takie jak piekarniki, płyty grzejne, okapy, lodówki czy właśnie szuflady grzejne to prawdziwi kuchenni asystenci. Dzięki użytecznym funkcjom w sprzętach Amica, prostym w obsłudze programom czy sprytnym rozwiązaniom technologicznym, organizacja pracy w kuchni i przygotowywanie potraw są znacznie łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze niż dotychczas.

Sprzęty kuchenne Amica pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, są łatwe w obsłudze i użyteczne dla każdego na co dzień. Do takich urządzeń należą bez wątpienia szuflady grzejne, które możesz zamontować np. pod piekarnikiem kompaktowym.

Czym są szuflady grzejne?

Szuflady grzejne to dodatkowe wyposażenie kuchenne, które montuje się np. pod piekarnikami, winiarkami czy ekspresami do kawy (choć mogą działać niezależnie od tych sprzętów). Konstrukcja takiej szuflady pozwala na jej idealne dopasowanie do piekarnika i kuchennej zabudowy.

Szuflady grzejne Amica, np. z linii X-type, mają 59,5 cm szerokości, 14,1 cm wysokości i 56,1 cm głębokości. Mogą pomieścić do 80 filiżanek do espresso czy 6 talerzy o średnicy 26 cm, a ich maksymalny załadunek to aż 25 kg. Dzięki temu pozwalają uzyskać maksimum funkcjonalności przy zachowaniu optymalnych rozmiarów. Parametry te zostały pieczołowicie dobrane w taki sposób, by zapewnić jak największą funkcjonalność w każdym gospodarstwie domowym.

Jakie funkcje mają szuflady grzejne?

Pierwszą funkcją, z jaką wielu osobom kojarzą się szuflady grzejne, jest podgrzewanie naczyń. Dzięki temu, że talerze, półmiski czy miski będą ciepłe, dania dłużej utrzymają odpowiednią temperaturę. Podgrzewanie naczyń sprawdza się też doskonale w przypadku filiżanek – ciepłe szkło czy ciepła porcelana sprawią, że pyszne, aromatyczne espresso, americano czy cappuccino będą miały doskonałą temperaturę.

Podgrzewanie naczyń to jednak nie wszystko. Co jeszcze potrafią szuflady grzejne Amica i jakie dają Ci możliwości? Oto kilka przykładów:

  • Podgrzewanie dań – szuflady grzejne pozwalają łatwo i szybko podgrzać dania. Sprawiają, że przygotowywane przez Ciebie posiłki będą soczyste, a ich smak pełny i głęboki.

 

  • Dedykowane programy – szuflady grzejne służą także do rozmrażania dań czy przygotowywania przeróżnych potraw. Wystarczy skorzystać z opracowanych przez ekspertów, funkcjonalnych i łatwych w obsłudze programów. Możesz np. perfekcyjnie roztopić czekoladę, bez ryzyka jej przypalenia, a także przyrządzić naturalny, domowy jogurt bez dodatków sztucznych substancji. Programy w szufladach grzejnych ułatwiają funkcjonowanie w kuchni zarówno na co dzień, jak i podczas przygotowywania wystawnych kolacji.

Komfortowa obsługa i bezpieczeństwo użytkowania szuflad grzejnych

Obsługa szuflad grzejnych jest intuicyjna, dzięki czemu możesz korzystać z nich bez żadnych kłopotów. Sterowanie sensorowe pozwala na wygodne włączanie urządzenia i wybieranie odpowiednich funkcji. Dzięki sensorom, które wykorzystano zamiast tradycyjnych przycisków czy pokręteł, w łatwy sposób znajdziesz to, czego szukasz – wybierzesz program, ustawisz czas i temperaturę grzania.

Sensory pozwalają też na utrzymanie sprzętu w czystości. Zostały umieszczone pod płaską powierzchnią panelu sterującego – bez żadnych szczelin i zakamarków, w których mógłby osadzać się brud.

Szuflady grzejne Amica to funkcjonalność na różnych poziomach – zarówno pod kątem sterowania programami, jak i „mechanicznej” obsługi urządzenia. Tradycyjny, wystający uchwyt został zastąpiony przez system PullPush, który umożliwia łatwe i szybkie otwieranie urządzenia. Wystarczy delikatnie pchnąć front dłonią czy łokciem, by szuflada automatycznie, łagodnie się otworzyła (nawet wtedy, gdy obie ręce masz zajęte). Brak wystających elementów to także większe bezpieczeństwo dla najmłodszych domowników.

A skoro o dzieciach mowa, nie sposób nie wspomnieć o rozwiązaniu, jakim jest Zimny front 35°C . Już nie musisz bać się o to, że maluch dotknie nagrzanego urządzenia i poparzy sobie skórę. Temperatura frontu szuflady nie przekracza 35⁰C.

Szuflady grzejne zapewniają maksimum komfortu i bezpieczeństwo, a do tego ich obsługa jest prosta oraz intuicyjna. Eksperci Amica stworzyli szereg rozwiązań, które odpowiadają na codzienne potrzeby użytkowników sprzętów kuchennych. Tak, by gotowało się łatwiej, efektywniej i przyjemniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty