Wybór piekarnika kompaktowego - funkcje i zalety

17-02-2020

Piekarnik kompaktowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje tradycyjnego piekarnika oraz kuchenki mikrofalowej. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w małych kuchniach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby także posiadacze większych przestrzeni wybrali piekarnik kompaktowy do zabudowy.

Wybór piekarnika kompaktowego - funkcje i zalety

Piekarniki kompaktowe to sprzęty wybierane najczęściej przez osoby, którym zależy na funkcjonalności w kuchni. Takie urządzenia pojawiają się w małych mieszkaniach, a także u osób, które nie gotują zbyt często. Piekarnik kompaktowy oferuje wiele funkcji, zajmuje niewiele miejsca i jest tańszy od swoich tradycyjnych odpowiedników. 

Jak wybrać piekarnik kompaktowy? Najważniejsze funkcje

Decydując się na zakup piekarnika kompaktowego należy wziąć pod uwagę kilka zasadniczych czynników takich jak wymiary, dopasowanie do wnętrza kuchni oraz funkcje. Obecnie na rynku dostępne są naprawdę dobre, wielofunkcyjne piekarniki kompaktowe, które posłużą nie tylko do pieczenia, ale także grillowania i szybkiego podgrzewania potraw. Wśród najważniejszych funkcji piekarników kompaktowych można wyróżnić:

 • termoobieg, dzięki któremu z łatwością można równomiernie podgrzać i upiec różne potrawy,
 • SoftClose, czyli rozwiązanie, dzięki któremu zamykanie drzwiczek piekarnika jest ciche – ich zawiasy zostały wyposażone w specjalne tłumiki,
 • sterowanie sensorowe, czyli za pomocą dotykowych sensorów zamiast standardowych mechanicznych przycisków, 
 • programy gotowe, dzięki którym nie będziesz musiał zastanawiać się nad wyborem odpowiedniej mocy i czasu grzania,
 • funkcja grill,
 • oświetlenie halogenowe, dzięki któremu można obserwować wnętrze piekarnika w trakcie pieczenia, nie otwierając drzwiczek,
 • ChildLock, czyli blokada, która zapobiega włączeniu, wyłączaniu lub zmianie ustawień sprzętu,
 • rozmrażanie czasowe i wagowe, czyli funkcja przydatna dla zapominalskich,
 • obrotowy talerz, dzięki któremu potrawy są podgrzane równomiernie,
 • TouchFree, czyli specjalna powłoka piekarnika, na której nie widać śladów palców.

Warto wiedzieć o tym, że piekarnik kompaktowy z mikrofalą to urządzenie 2w1, które sprawdzi się w wielu różnych okolicznościach. Można w nim z łatwością przygotować mięso, ale także upiec ciasto, rozmrozić pizzę czy szybko podgrzać resztki z obiadu. 

Zalety piekarnika kompaktowego

Piekarniki kompaktowe mają wiele różnych zalet. Należą do nich przede wszystkim wyżej opisane funkcje, które świetnie sprawdzają się w trakcie gotowania i pieczenia, a także podgrzewania potraw. Dla posiadaczy małych kuchni spore znaczenie mają wymiary piekarnika kompaktowego, które przedstawiają się następująco:

 • wysokość: około 45,5 cm
 • szerokość: około 59, 5 cm
 • głębokość: około 59, 6 cm

Podane wyżej wymiary mogą różnić się w niewielkim stopniu w zależności od modelu, dlatego zawsze warto sprawdzić dokładną specyfikację techniczną konkretnego produktu.

Kolejną zaletą piekarnika kompaktowego jest jego stosunkowo niska cena, która ma znaczenie dla wielu rodzin, a także dla osób młodych, które dopiero urządzają swoje pierwsze mieszkanie. Warto dodać, że piekarniki kompaktowe oszczędzają czas użytkowników, ponieważ można w nich szybko podgrzać lub rozmrozić różne produkty spożywcze. Piekarnik kompaktowy jest zabudowany, dzięki czemu całość wnętrza kuchni będzie elegancka, estetyczna i spójna. Taki piekarnik daje zatem naprawdę szerokie możliwości. Warto się na niego zdecydować nie tylko w przypadku małych kuchni, ale także pomieszczeń średniej lub dużej wielkości. Wybierając piekarnik kompaktowy, należy kierować się jego funkcjami, gwarancją producenta, estetyką wykonania, a także trwałością. Dobrze jest wziąć pod uwagę także konkretne wymiary, kolor oraz cenę. Ciekawym dopełnieniem do kompaktu jest szuflada grzejna, dzięki której można podgrzewać potrawy oraz naczynia. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty