Wyciskarka wolnoobrotowa – idealny sprzęt do pełnowartościowych soków i smoothie

15-10-2019

Wyciskarka wolnoobrotowa pozwala na przygotowanie smacznych soków i smoothie ze świeżych warzyw i owoców. Takie urządzenie ma wiele zalet – jest ciche, pozwala na uzyskanie doskonałych właściwości zdrowotnych i smakowych napoju oraz na regulowanie jego gęstości.

Wyciskarka wolnoobrotowa – idealny sprzęt do pełnowartościowych soków i smoothie

Sokowirówka jest urządzeniem o dłuższej historii – prawdopodobnie gościła w kuchniach wielu naszych mam i babć. Wyciskarka wolnoobrotowa pojawiła się na rynku AGD stosunkowo niedawno, od razu zyskując grono oddanych zwolenników. Wiele osób zadaje sobie pytanie: sokowirówka czy wyciskarka obrotowa? Podpowiadamy, co wybrać.

Jakie parametry wyciskarki wolnoobrotowej mają wpływ na jakość napoju?

Sposób działania wyciskarki do soków został opracowany w taki sposób, by umożliwić wykonanie wyjątkowo zdrowych napojów. Jak wygląda jego konstrukcja? Urządzenie wyposażone jest w ciężki wałek obrotowy, który porusza się z niską prędkością. Mechanizm miażdży i dociska wybrane owoce i warzywa, wydobywając sok z ich komórek i przestrzeni komórkowych. Wałek jest w stanie poradzić sobie z nawet najtwardszymi warzywami i samodzielnie odprowadza resztki do zewnętrznego pojemnika.  Sok zostaje przefiltrowany przez sito i trafia do docelowego pojemnika. Podczas produkcji napoju, nawet z dużej ilości surowców, nie trzeba usuwać miąższu i czyścić urządzenia w trakcie pracy. Wyciskarki wolnoobrotowe okazują się bardzo wydajne ‒ pozwalają na uzyskanie dużej ilości soku z porcji owoców czy warzyw. Co więcej, wolno wyciskany napój zachowuje cenne składniki odżywcze. Sok z takiego urządzenia jest zdrowy, a także nadaje się do przechowywania przez kilka dni.

Zalety wyciskarki wolnoobrotowej – dlaczego warto ją mieć w swojej kuchni?

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia wszechstronne, pozwalające na zdrowe kulinarne eksperymenty. Umożliwiają zastosowanie dwóch rodzajów sita – o drobnych i nieco większych oczkach. Pierwsze z nich umożliwia przygotowanie klarownego soku, natomiast drugie przeznaczone jest do produkcji gęstszych napojów – koktajli i smoothie. Niewielka prędkość wałka obrotowego powoduje, że wyciskarka do soków jest urządzeniem, które nie generuje uciążliwego hałasu. W przypadku naszych wyciskarek natężenie dźwięku utrzymuje się na komfortowym poziomie 67 dB (A). Taki sprzęt nadaje się zatem dla rodzin z małymi dziećmi i bez obaw można go używać w salonie z aneksem kuchennym – przygotowanie soku nie zakłóci spokoju odpoczywających w pobliżu osób. Mechanizm działania wyciskarki został tak przemyślany, by powstający sok nie nagrzewał się i zachował maksymalną ilość witamin i składników odżywczych. Kolejną zaletą jest wygoda użytkowania wyciskarki. Oferujemy modele wyposażone w przydatną funkcję uruchomienia dwóch kierunków obrotów (ON&REV). Dzięki temu nagromadzony wewnątrz urządzenia miąższ nie spowalnia obrotów – wystarczy włączyć na chwilę kierunek wsteczny, po czym powrócić do standardowego i kontynuować wyciskanie soku.

Jakie napoje można przygotować z pomocą wyciskarki?

Dla wolnoobrotowej wyciskarki jednoślimakowej, a tym bardziej dwuślimakowej, nie ma zadań niemożliwych – jest ona w stanie przerobić każdy rodzaj owoców i warzyw na pyszny sok. Poradzi sobie z twardą marchewką, jabłkiem i burakiem, wyciśnie soki z ogórków, owoców cytrusowych, a także niewielkich jagód. Nadaje się nawet do wykonania napoju z warzyw liściowych, takich jak szpinak czy pietruszka, oraz z trawy jęczmiennej. Do smaku można dodać odrobinę imbiru oraz świeżych ziół – świetnie sprawdzi się na przykład mięta. Wyciskarka do soków jest niezbędnym sprzętem dla każdego, kto w naturalny sposób chce dbać o swoje zdrowie i urodę.

Podoba Ci się ten artykuł?

Produkty